У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Ризики перетворення космосу на плацдарм агресії та війни набули цілком конкретних обрисів, кажуть у Лаврова
росія погрожує збивати українські супутники. В рф дійшли висновку, що Україна буде погрожувати їм з космосу.
Про це заявили у міністерстві закордонних справ рф.
"Компоненти цивільної інфраструктури в космосі, що надаються Україні у військових цілях, можуть стати законною метою для удару у відповідь. Ризики перетворення космосу на плацдарм агресії та війни набули цілком конкретних обрисів", — йдеться у повідомленні.
4 лютого Україна розірвала угоду з рф про співпрацю у космічній галузі. Документ підписали 1996 року, сподіваючись на взаємно вигідні дослідження космосу. У документі прописали, що це робиться "враховуючи взаємну зацікавленість в об'єднанні зусиль для здійснення обопільно вигідних космічних програм та проєкт".
Як бачимо, відповідь росіян на такий крок українців не забарилася.
Український супутник оптико-електронного спостереження Землі. Запущений 13 січня 2022 року з мису Канаверал у Флориді (США) ракетою-носієм Falcon 9 компанії SpaceX. Спочатку супутник розроблявся під назвою «Січ-2-1», потім був перейменований у «Січ-2-30». Загальна вартість робіт склала 245 млн грн, вартість запуску ракетою-носієм Falcon 9 — 2 млн дол.
Супутник «Січ-2-30» розроблявся в рамках Національної космічної програми України і призначений для знімання поверхні Землі у видимому й інфрачервоному діапазонах. Систему керування супутником розробила та виготовила харківська компанія «Хартрон-Аркос».
23 серпня 2022 року супутник «Січ 2-30» працює в обмеженому режимі
Раніше Інформатор повідомляв, що Україна заховає під землю принаймні дві електропідстанції. Для захисту від російських ракет та дронів розробляється новий масштабний проєкт для двох електропідстанцій. За задумом, дві магістральні підстанції 330 КВ і 750 КВ збудують в спеціальних бункерах під землею. Принаймні, в укритті знаходитиметься основне обладнання підстанції.
Окупанти протягом четверга, 16 лютого, можуть знову масово обстріляти Україну. Вони вишукують нову тактику. Ворог намагається обійти нашу протиповітряну оборону. Про це в ефірі телемарафону заявила начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк. Загроза ворожих ударів залишається високою. Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що росія готується до масованої атаки 23-24 лютого, тобто річницу повномасштабного вторгнення. За його словами, наша країна до цього готова.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.