Росія два місяці поспіль накопичує ракети: до чого готується ворог

У вересні та жовтні Росія не завдавала масованих ракетних ударів, обмежуючись окремими атаками й активним застосуванням дронів Shahed-136

Ракети, РФ, обстріли
Росія два місяці поспіль накопичує ракети

Росія, ймовірно, готується до посилення ракетних атак на Україну у період опалювального сезону, накопичуючи ракети типу Х-101/555 та "Калібр". Протягом вересня-жовтня окупанти практично не використовували ракет для ударів. Водночас серед величезної кількості безпілотників, які останнім часом активно атакують Київ, найбільше саме дронів-приманок, а не "шахедів".

Про те, що росіяни вже другий місяць поспіль накопичують ракети для ударів взимку, повідомив військовий експерт Олександр Коваленко. Він зауважив, що у вересні та жовтні Росія не завдавала масованих ракетних ударів, обмежуючись окремими атаками й активним застосуванням дронів Shahed-136. Крім того, жовтень не приніс жодного запуску ракет "Іскандер-К" 9М728, хоча балістичні "Іскандер-М" 9М723 все ж використовувалися, хоча і рідше.

"Цікавий момент. Протягом жовтня не було зафіксовано жодного запуску 9М728 ОТРК "Іскандер-К", тоді як ворог регулярно застосовував 9М723 ОТРК "Іскандер-М/KN-23". При цьому пуски цих балістичних ракет порівняно з вереснем показали кількісне зниження. Аналогічна ситуація з крилатими ракетами повітряного базування Х-101/555 і морського базування "Калібр". Але це не означає, що у російських окупаційних військ вони закінчилися, а вказує на їхнє накопичення", - упевнений експерт.

На думку експерта, це може свідчити про стратегічне накопичення запасів перед зимою, коли удари по інфраструктурі мають більший вплив на країну.

Ситуація в енергосистемі України

Українська енергосистема досі залишається доволі вразливою після серії потужних атак росіян. Раніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький зазначив, що Укренерго активно працює з польською стороною, щоб збільшити технічні можливості й обсяг постачання електроенергії в Україну восени та взимку. За його словами, наразі фахівці напрацьовують варіанти, які мають компенсувати дефіцит, спричинений російськими атаками.

Своєю чергою, міністр енергетики Герман Галущенко попередив, що потрібно готуватися до складної зими. Він прогнозує, що, на жаль, вона справді буде складнішою, ніж попередня. Багато в чому те, як Україна пройде зиму, залежатиме від інтенсивності російських повітряних атак та ефективності їхнього відбиття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube