Ритейлери України зазнали найбільших втрат у перший рік війни: як так вийшло і до чого тут Ілон Маск

Читать на русском

Великі збитки у 2022 році мали навіть мережі супермаркетів АТБ, МЕТРО, Сільпо та Новус

Читать на русском
Збитки
Забезпечення роботи під час відключень світла вартувало українському бізнесу неабияких коштів

Великі збитки у 2022 році мали навіть мережі супермаркетів АТБ, МЕТРО, Сільпо та Новус

У 2022 році ритейлери України зазнали найбільших збитків, навіть попри те, що кількість продажів не зменшилася, а ціни навпаки збільшилися. Причиною цього стали блекаути - щоб забезпечити роботу магазинів, бізнесу прийшлося масово скупляти генератори. Крім світла також був потрібний ще й інтернет, тому великі кошти пішли за закупівлю терміналів Starlink компанії Ілона Маска.

Великих збитків зазнав не тільки малий бізнес, але й великі компанії - такі як АТБ, МЕТРО, Сільпо та інші. Про це йдеться в оприлюдненій Міністерством цифрової трансформації та Держстатом фінансовій звітності українських компаній за 2022 рік.

"З жовтня всім ритейлерам довелося масово скуповувати генератори та термінали Starlink, аби навіть під час відключень світла українці мали доступ до продовольства. Все це, особливо на тлі ажіотажного попиту, вартувало неабияких коштів, і відбилося передусім на найбільших роздрібних мережах. "Сільпо" та "АТБ" скоротили за рік свої прибутки на 5 млрд грн, "Новус" - на 3 млрд грн, а "Метро" - на 1 млрд грн", - йдеться у звіті.

Скільки втратили ритейлери у 2022 році

АТБ. Мережа супермаркетів у 2021 році заробила 8,33 млрд грн. А у 2022 році на 5,52 млрд менше - 2,81 млрд грн.

Сільпо. Згідно з даними Держстату, прибуток компанії у 2021 році становив 7,37 млрд грн. А у 2022 році, так само як і АТБ, на 5,52 млрд менше.

МЕТРО. Дохід цієї мережі у 2021 році склав 1 млрд грн. За 2022 рік компанія втратила 0,46 млрд грн прибутку.

Новус. Компанія у 2021 році заробила 0,14 млрд грн. А за перший рік війни зазнала збитків у 2,52 млрд грн.

До слова, за підсумками 2022 року щонайменше 109 великих та середніх підприємств зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного російського вторгнення - загальна сума склала 13 мільярдів доларів. А загальний їх заробіток у 2022 році становив 3,2 трильйона гривень, це на 6,5% менше, ніж було у 2021 році.

Найбільше через війну втратили металургія та агротрейдери - наприклад, ММК імені Ілліча у 2022 році скоротив виторг на 121 мільярд гривень і вже не відновить його. Так само як і "Азовсталь" (- 72 мільярди гривень). А найбільший прибуток під час війни був у енергетичних компаній. Так, найбільше заробила державна компанія Укргазвидобування та компанія Ріната Ахметова - Нафтогазвидобування. Причина такого рекордного зростання - аномально високі ціни на газ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.