У Молдові закривають центри тимчасового розміщення біженців: куди розселять українців

Читать на русском

Чотири з 37 центрів тимчасового розміщення українських біженців у Молдові до вересня закриють

Читать на русском
Біженці, Молдова
Біженці незадоволені рішенням молдовської влади

Чотири з 37 центрів тимчасового розміщення українських біженців у Молдові до вересня закриють

Влада Молдови прийняла рішення закрити центри тимчасового розміщення українських біженців. До вересня поточного року планується закриття восьми з 37 центрів та проведення ремонту у деяких із них. Зокрема два з цих центрів, що розташовані у студентських гуртожитках на вулиці Флорілор, планують закрити найближчими днями.

Про це повідомляє News Maker. За даними видання, більшість біженців вже були переселені до інших центрів, але залишилися кілька родин, яким не вистачає альтернативних варіантів.

Деякі з біженців висловлюють своє незадоволення такою ситуацією. Вони вважають, що влада не забезпечила їм адекватний вибір. Одна з біженок поділилася своїм розчаруванням і сказала, що вони залишаються без конкретних місць для проживання. Багато інших біженців відмовляються розповідати свої історії, боячись, що їхні страхи щодо відсутності житла можуть залишитися невирішеними, як і до цього.

За даними видання, біженцям сказали про намір влади закрити центри тимчасового розміщення на вулиці Флорілор  наприкінці квітня — на початку травня 2024 року. Причиною цього, за словами міністерства праці, є бажання університетів, які володіють гуртожитками, провести капітальний ремонт.

Деяким біженцям, які проживали у цих гуртожитках з літа минулого року, було запропоновано дві опції: перевестися до іншого центру або орендувати житло в Кишиневі. Неурядові організації надають фінансову допомогу на оренду житла протягом пів року, проте багато біженців не мають достатньо коштів навіть на оплату оренди та комунальних послуг.

Представник міністерства праці та соцзахисту Молдови заявив, що більшість мешканців центрів вже переселилися до інших закладів, але питання решти біженців також буде вирішено найближчим часом. Однак не всі вони можуть підійти під критерії для переселення.

Допомога з роботою в Молдові

У Молдові створять підрозділи з соціальної інтеграції біженців з України в 14 населених пунктах. Фахівці цих підрозділів будуть надавати допомогу українським біженцям у пошуку роботи, житла, освіти та розв'язанні інших соціальних питань. Ця програма реалізується у рамках ініціативи "Мери за зростання", що фінансується Європейським Союзом та Програмою Розвитку ООН.

Підрозділи для інтеграції будуть діяти у таких містах, як Бєльці, Кагул, Калараш, Карпінєни, Чадир-Лунга, Чімішлія, Копчак, Дондюшани, Дрокія, Паланка, Селемет, Страшени, Теленешти та Унгени.

З початку повномасштабної війни в Україні, Молдова прийняла понад 958 тисяч українців, з яких наразі у республіці залишилося близько 113 тисяч громадян України. Крім того, понад 200 українських підприємців, які отримали статус біженців, зареєстрували свої компанії в Молдові, сприяючи економічному розвитку країни.

Нагадаємо, уряд Польщі ухвалив рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців на півріччя. Тим часом уряд Чехії планує надавати виплати біженцям в обмін на повернення в Україну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.