Дії військкомів на вулицях відповідають запиту на справедливість, наголосила Стефанішина
Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України - міністерка юстиції Ольга Стефанішина вважає, що рейди ТЦК в ресторанах та після концертів - це правильно. Про це вона заявила в ефірі телемарафону 19 жовтня. Стефанішина додала, що "відчуває багато несправедливості", коли бачить у воєнний час чоловіків, які дозволяють собі насолоджуватися життям.
На запитання ведучої, яке ставлення Стефанішиної до рейдів ТЦК після концертів та в ресторанах, вона відповіла: "Я вважаю, що це правильно".
"Я відчуваю багато несправедливості, коли знаходжусь у публічних місцях, я бачу абсолютно здорових чоловіків, які просто насолоджуються життям", - сказала Стефанішина.
За її словами, вона не є військовою людиною, і їй "важко про це говорити". але, як вважає міністерка, рейди ТЦК відповідають "запиту на справедливість".
"У нас є потреба виконувати закон, і є запит на відчуття справедливості. Навіть у моєму близькому оточенні є різні люди", - додала вона.
Щодо останніх про мобілізацію в Україні, минулого тижня територіальні центри провели кілька рейдів у різних містах, включно з Києвом, де після концерту "Океану Ельзи" біля Палацу спорту також відбулися перевірки. У парламенті підкреслили, що ці заходи є необхідними для доукомплектування підрозділів за запитами командирів.
Щоправда, облави ТЦК в Києві викликали несподіваний ефект: українці почали здавати квитки на "Океан Ельзи". Ніхто не хоче замість концерту улюбленого гурту бути "бусифікованим" та опинитися у ТЦК.
Нагадаємо, що співробітники ТЦК та поліція влаштовують також рейди на ресторани, бари та нічні клуби. Працівники ТЦК разом із поліцією можуть завітати до торгово-розважальних центрів, стендапи коміків та інші культурні заходи. Представники ТЦК навіть увірвались до ресторану "Соната" на Сихові нібито під час святкування весілля. Ошелешені гості святкової церемонії вигнали їх під крики "Ганьба!", а один із відвідувачів детально розповів, як відбувалася облава.
Облав останнім часом стало багато, матеріалів про них у ЗМІ, відповідно, теж публікується багато – і у ЗСУ виявилися незадоволені тим, як медіа висвітлюють мобілізацію. 19 жовтня військові попередили про кримінальну відповідальність за поширення фейкової інформації. ЗСУ наголошують, що в країні зараз заборонено спотворювати чи маніпулювати вимогами мобілізації, поширювати фейки, що підривають безпеку, та робити необґрунтовані оцінки мобілізаційних заходів.
Своєю чергою, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення також звернулася до медіа з закликом на тлі повідомлень про масові рейди співробітників ТЦК. Там прохають коректно висвітлювати роботу ТЦК та загалом процеси мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.