ЗСУ наголошують, що спотворення фактів може спричинити дестабілізацію та стати предметом кримінального розслідування
Військові попередили про кримінальну відповідальність за поширення фейкової інформації про мобілізацію. Окремо наголосили, що створення фейків підриває довіру до державних установ та Збройних сил України. Та найголовніше, що робота в напрямку розробок дезінформації та розповсюдження недостовірної інформації може стати підставою для кримінальних проваджень.
Незважаючи на численні просвітницькі ініціативи щодо мобілізації, поширення недостовірної інформації, яка дестабілізує суспільну ситуацію та сіє паніку, стало частішим. Такі дії, як зазначають у Сухопутних військах України, сприяють зриву мобілізації та розхитують соціальні настрої. Збройні сили України наголошують, що в країні заборонено:
Такі дії лише шкодять довірі суспільства до інститутів влади та армії, зазначають у війську. Водночас на підставі закону України від 8 квітня 2014 року компетентні органи можуть порушувати кримінальні справи за перешкоджання діяльності Збройних сил.
"Законом України від 8 квітня 2014 року № 1183-VII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України”. Розділ 1 Особливої частини “Злочини проти основ національної безпеки України” доповнений статтею 114-1 "Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань" (карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років - ред.), - додали в Сухопутних військах.
Окрім того, спекуляції в інформаційному просторі, зокрема, безпідставні звинувачення проти територіальних центрів комплектування, перевіряються правоохоронцями в межах закону. Командування Сухопутних військ також контролює порушення з боку територіальних центрів та забезпечує правову оцінку кожної ситуації відповідно до законодавства України.
Щодо останніх про мобілізацію в Україні, минулого тижня територіальні центри провели кілька рейдів у різних містах, включно з Києвом, де після концерту "Океану Ельзи" біля Палацу спорту також відбулися перевірки. У парламенті підкреслили, що ці заходи є необхідними для доукомплектування підрозділів за запитами командирів.
Щоправда, облави ТЦК в Києві викликали несподіваний ефект: українці почали здавати квитки на "Океан Ельзи". Ніхто не хоче замість концерту улюбленого гурту бути "бусифікованим" та опинитися у ТЦК.
Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв підкреслив, що масові перевірки чоловіків є необхідними. Він вважає, що подібні рейди ТЦК після масових заходів не є загрозою для української культури чи економіки.
Нагадаємо, що співробітники ТЦК та поліція влаштовують також рейди на ресторани, бари та нічні клуби. Працівники ТЦК разом із поліцією можуть завітати до торгово-розважальних центрів, стендапи коміків та інші культурні заходи. Представники ТЦК навіть увірвались до ресторану "Соната" на Сихові нібито під час святкування весілля. Ошелешені гості святкової церемонії вигнали їх під крики "Ганьба!", а один із відвідувачів детально розповів, як відбувалася облава.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.