Це ненормальне явище: військовий прокоментував "бусифікацію", якою займаються у ТЦК

Примусова мобілізація менш ефективна, ніж добровільний рекрутинг, вважає Олексій Тарасенко

Примусова мобілізація в Україні
Робота рекрутера у бойових бригадах не має взагалі нічого спільного з тим, що роблять ТЦК

Примусова мобілізація, більше відома, як "бусифікація", яку проводять територіальні центри комплектування (ТЦК) – це ненормальне явище. Вона не ефективна, на відміну від рекрутингу. В останньому випадку до людей доносять реальний стан речей на службі та чекають від них вмотивованого та самостійного рішення.

Про це сказав заступник командира штурмового батальйону 5-ї окремої штурмової Київської бригади Збройних сил України Олексій Тарасенко в ефірі Національного телемарафону. Він запевнив, що робота рекрутера у бойових бригадах не має взагалі нічого спільного з тим, що роблять ТЦК.

Тарасенко зазначив, що йому складно коментувати роботу ТЦК. За кілька днів перебування в Києві він побачив багато людей, які не відчувають того, що в країні йде війна. Однак примусова мобілізація – це теж не вихід.

"Але при цьому, бачити як людей ловлять і силоміць кудись змушують іти до ТЦК – це також точно не є нормальним принципом. Тому важко коментувати, зважаючи на те, що я зовсім нещодавно повернувся з бойового підрозділу. Ми намагаємося працювати над залученням людей на добровільній основі, щоб це було саме їхнє рішення", – зазначив він.

Де відбуваються рейди ТЦК

12 жовтня у львівських соцмережах поширювалось відео з військовими, схожими на представників ТЦК, які увірвались до ресторану "Соната" на Сихові під час святкування весілля. Ошелешені гості святкової церемонії вигнали їх під крики "Ганьба!", а один із відвідувачів, який виявився юристом, детально розповів, як відбувалася облава. Військовим, за його словами, не вдалося нікого забрати.

Цього ж дня соцмережі Дніпра облетіло скандальне відео за участі військових ТЦК та чоловіка, який схожий на генерального директора компанії-виробника металопластикових вікон Steko Сергія Положая. Бізнесмен вступив з військовими у суперечку, заявляючи що вони не можуть його мобілізувати. При цьому він відверто їх ображав, називаючи "чортами". До речі, нещодавно гендиректор компанії Steko Сергій Положай став учасником поліцейської погоні, яка закінчилася його адміністративним протоколом за відмову проходити тест на алкоголь.

11 жовтня у кількох містах України почалися масові облави на ухилянтів від мобілізації. Поліція та працівники ТЦК навідувались до барів, ресторанів та нічних клубів Хмельницького, Дніпра, Харкова, де затримували військовозобов'язаних чоловіків. Відео з затриманням масово і миттєво облетіли соцмережі. Водночас найбільш резонансне стало відео з облавою ТЦК біля Палацу спорту у Києві. Там рейд почався одразу після завершення концерту гурту "Океан Ельзи". Чоловіків перевіряли та пакували у бусики. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube