Ярослав Желєзняк повідомив, які законопроєкти підписав президент України 17 жовтня
З 1 листопада в Україні набере чинності новий закон про реформу митниці. Відповідний законопроєкт під номером №6499-д підписав президент України Володимир Зеленський 17 жовтня. Закон спрямований на вдосконалення митних процедур, їх оптимізацію та боротьбу з корупційними проявами на митниці. Крім того, Зеленський підписав ряд інших законопроєктів.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк. Він додав, що підписані і законопроєкти що стосуються приватизації державних банків, аграрного реєстру, рейтингів та публічних консультацій.
Документ передбачає суттєву реформу української митниці, зокрема її "перезавантаження" за зразком Бюро економічної безпеки (БЕБ), із врахуванням рекомендацій міжнародних партнерів.
Основні положення законопроєкту
Новий закон розширює коло потенційних інвесторів та спрощує механізми продажу державної частки. Також він дозволяє продаж будь-якої частки банку, а не лише 100% акцій, як це було передбачено раніше.
Закон також підвищує вимоги до юридичних осіб, які можуть виконувати роль фінансових радників у процесі продажу державних банків. Зокрема, передбачено участь міжнародних донорів у відборі цих радників, а також у самій процедурі продажу.
Оновлені правила також стосуються визначення ціни та проведення аукціонів, що відповідає рекомендаціям Світового банку. Закон враховує можливість участі в аукціоні лише одного потенційного інвестора.
До другого читання законопроєкт було доопрацьовано, щоб деталізувати вимоги до договору купівлі-продажу у відповідність до ринкових практик. Також до документа включили механізми захисту від можливого втручання у процес з боку колишніх бенефіціарних власників чи міноритарних акціонерів, які можуть спробувати заблокувати або зупинити продаж.
Закон забезпечує підвищену прозорість приватизаційної процедури, включаючи обов'язкове оприлюднення більшої кількості інформації та проведення торгів через електронну систему, що гарантує відкритість і підзвітність.
Документ наближає національне законодавство до стандартів Європейського Союзу. Він вносить суттєві зміни у функціонування митних режимів та процедури митного оформлення товарів.
Основні нововведення закону
Документ полегшить фермерську діяльність та сприятиме подальшому розвитку аграрної галузі. Законопроєктом удосконалять Державний аграрний реєстр (ДАР). Він трансформується в Реєстр виробників сільськогосподарської продукції (фермерський реєстр).
Головною метою нового формату ДАР є оптимізація процесу надання державної підтримки. Це стосується не лише бюджетної допомоги, але й грантів, міжнародної технічної допомоги та підтримки з боку місцевих бюджетів. Завдяки новій системі спростять доступ до фінансових ресурсів для розвитку аграрної сфери.
Законопроєкт також передбачає розширення категорій одержувачів підтримки: окрім фермерів та виробників сільськогосподарської продукції, державну підтримку зможуть отримувати організації водокористувачів та суб’єкти агропромислового комплексу.
Законопроєкт має на меті встановлення правових основ для визначення рейтингів і їх використання, а також адаптацію діяльності рейтингових агентств в Україні до вимог Європейського регламенту.
Прийняття цього закону сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в Україні, активізації інвестиційних процесів та зменшенню ризиків на ринках капіталу. Закон також передбачає створення нової національної шкали рейтингів, що замінить чинну, встановлену постановою Кабінету Міністрів. Документ набере чинності з 1 січня 2026 року.
Документ є урядовим. Він передбачає проведення публічних консультацій всіма органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування при запровадженні будь-яких управлінських рішень.
Законопроєкт визначає
Нагадаємо, у жовтні Верховна Рада проголосувала за кардинальне підвищення податків. Інформатор детально розповідав, що зміниться після ухвалення закону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.