Підвищення податків з 1 жовтня 2024 року - юристка розповіла, чого чекати підприємцям

Підвищення податків передбачає певні зміни для підприємців

Податок
Юристка розповіла, що зміниться для підприємців через прийнятий ВРУ законопроєкт про підвищення податків

В Україні для ФОПів 1, 2 та 4 груп введуть військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 число звітного місяця. З жовтня 2024 року це становитиме 800 гривень на місяць. ФОПи 3 групи сплачуватимуть 1% від доходу у вигляді військового збору. Юристка Аліса Константін детально розповіла, що зміниться для підприємців через прийнятий Верховною Радою законопроєкт №11416-д щодо підвищення податків.

Законопроєкт №11416-д ще має спочатку підписати спікер ВРУ Руслан Стефанчук, а потім і президент України Володимир Зеленський. Підвищення податків включає такі зміни:

  • З 1 жовтня 2024 року військовий збір на зарплати всіх фізичних осіб (включаючи тих, хто працює в режимі "Дія.Сіті") зросте з 1,5% до 5%. Це означає, що доходи громадян оподатковуватимуться ретроспективно.
  • З 1 січня 2025 року військовий збір на інші доходи громадян (крім зарплат) також збільшиться з 1,5% до 5%.
  • Для ФОПів 1, 2 та 4 груп введуть військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 число звітного місяця. З жовтня 2024 року це становитиме 800 гривень на місяць.
  • ФОПи 3 групи сплачуватимуть 1% від доходу у вигляді військового збору.
  • Для банків знову введуть підвищений податок на прибуток за ставкою 50% за 2024 рік. Оскільки банки вже сплатили податки за старою ставкою, новий податок діятиме ретроспективно.
  • З 1 січня 2025 року для небанківських установ (крім страхових компаній) податок на прибуток збільшиться з 18% до 25%.
  • Для автозаправних станцій (АЗС) запровадять щомісячні авансові внески з податку на прибуток: 30, 45 або 60 тисяч гривень за кожну станцію, залежно від її типу. Сума переплат не буде врахована для зменшення податкових зобов'язань у майбутньому.
  • Для обмінних пунктів запровадять авансовий внесок з податку на прибуток: 700 євро за кожен пункт обміну у Києві, 600 євро в містах з населенням понад 50 тисяч, і 200 євро для інших населених пунктів.
  • Мінімальний податок на землю (МПЗ) у розмірі 700 гривень і 1 400 гривень за гектар.
  • Щомісячна звітність щодо ПДФО, військового збору та ЄСВ почнеться з 1 січня 2025 року. Це потрібно для впровадження "економічного бронювання".
  • Доходи від "національного кешбеку" не оподатковуватимуть ПДФО у 2024-2025 роках.
  • Рента на видобуток гірських порід для щебеню, граніту та піску – не менше 5 доларів за тонну.

Як підготувати бізнес до нових змін та яка відповідальність загрожує за несплату військового збору

Адвокат Андрій Шабельніков у коментарі порталу "Поради юриста" розповів, що бізнесу необхідно дізнатися правильні реквізити для сплати військового збору. Враховуючи, що законопроєкт №11416-д ще не підписано, після набрання чинності, актуальні реквізити можуть змінитися. Також необхідно проконтролювати вчасну сплату військового збору, аби уникнути накладення штрафів. Крім того, варто детально проаналізувати порядок подачі нової звітності. Після запровадження військового збору для ФОП, відповідні податкові декларації будуть змінені.

"Прийнятий законопроєкт №11416-д встановлює штрафи для різних груп ФОПів за несплату військового збору. Для ФОПів 1, 2 та 4 груп визначено штраф у розмірі 50% від суми ВЗ, яку не сплатив підприємець. Своєю чергою,  ФОП 3 групи за несплату військового збору менше ніж 30 днів сплачують штраф 5% від суми несплаченого ВЗ. За несплату понад 30 днів – штраф 10% від суми несплаченого ВЗ. Якщо ж ФОП умисно несплати ВЗ, то за перше порушення передбачено штраф 25% від суми несплаченого ВЗ. У разі повторної затримки сплати понад 90 календарних днів - штраф 50% від суми боргу" - пояснив Шабельніков.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube