Верховна Рада проголосувала за кардинальне підвищення податків

Українці отримають в жовтні меншу зарплату, ніж очікували

Верховна Рада підвищила податки
Верховна Рада підвищила податки

10 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11416-д щодо істотного збільшення податків. Він отримав негативний відгук від юридичного управління ВР та викликав велику критику з боку бізнесу. 

Що змінюється:

  • підвищення військового збору з 1,5% до 5%, крім військових;
  • військовий збір у розмірі 1% доходу для ФОП 3 групи;
  • військовий збір для ФОП - платників єдиного податку 1, 2 та 4 груп на рівні 10% мінімальної зарплати;
  • встановлення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ на рівні 25%;
  • щомісячне подання звітності ПДФО (для економічного бронювання);
  • 50% податок на прибуток банків у 2024 році.


“Друзі, закон дуже простий. Він про сплату кожним українцем додатково 3,5% військового збору на фінансування армії. Дуже простий принцип розкладки, коли необхідна сума розкладається на всіх громадян. Вже з кілька місяців, а особливо сьогодні і завтра, ви почуєте вал огульної критики - про вбивство бізнесу, про те, що гроші треба брати не там, про необхідність (не) обкладення якихось галузей та іншу ненаукову фантастику, спрямовану лише на те аби врешті не дати профінансувати армію. Або хоча б затягнути його розгляд безглуздими пустими правками. Як людина, що займається податками все життя, можу сказати напевно - ідеальних податкових рішень не існує ніколи. Але як просто людина скажу напевно, що ніхто не має права збивати помірний податок життєво необхідний для фінансування армії у війну”, - зазначив напередодні голосування очільник податкового комітету ВР Данило Гетманцев.

З цим не згодна народний депутат Ніна Южаніна. За її словами, збільшений військовий збір у 2025 році буде повністю спрямований на "роздуті" видатки бюджету.

“Представники влади переконують, що наразі немає іншого додаткового джерела доходів бюджету, окрім збільшення ставки військового збору для найманих осіб до 5% та запровадження його для ФОПів. У 2025 році очікують додаткові 120 млрд гривень до бюджету. Про те, що саме на цю суму зменшаться реальні доходи найманих працівників або вона додатково буде закладена у вартість продукції (послуг) – звісно, вони мовчать. Натомість видатки бюджету (крім сектору безпеки і оборони) у 2025 році збільшуються на 100 млрд гривень: будівництво доріг (+42 млрд), якісь інвестиційні проекти (+25 млрд), утримання органів влади (+ 33 млрд). Влада вперто відмовляється зараховувати кошти від військового збору до СПЕЦІАЛЬНОГО фонду бюджету з подальшим їх спрямуванням на потреби Міністерства оборони”, - зазначила Ніна Южаніна.

Як раніше повідомляв Інформатор, Головне юридичне управління Верховної Ради проаналізувало законопроєкт №11416-д та дійшло висновку, що його окремі норми не відповідають Конституції України. Про це йдеться у висновку управління щодо поданого до другого читання тексту. 

Раніше заступник очільника податкового комітету ВР Ярослав Железняк закликав українських підприємців публічно критикувати податковий законопроєкт для того, щоб завадити його ухваленню. 

Частина норм цього закону набере чинності заднім числом, з 1 жовтня. Тож, українці отримають меншу зарплату за жовтень, ніж очікували. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube