"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Депозитарії цінних паперів повинні відокремити надзвичайні залишки коштів, які накопичилися через санкції, після чого їх планують спрямувати до спеціального фонду
У понеділок, 12 лютого, Рада Європи затвердила постанову, яка дає законодавчу базу для використання прибутків від заморожених російських активів на підтримку України. Згідно з ухвалою центральні депозитарії цінних паперів, які володіють активами російського центробанку на суму понад 1 млн євро, повинні окремо враховувати та зберігати надзвичайні залишки коштів, що накопичилися через санкції ЄС. Вони також не можуть розпоряджатися отриманим чистим прибутком.
Про це повідомляють на офіційному сайті Ради Європи. Надалі кошти можуть бути перенаправлені до спеціального фонду, звідки до них отримає доступ Київ.
«Ця ухвала відкриває шлях Раді прийняти рішення про можливе встановлення фінансового внеску до бюджету ЄС, зібраного із цих чистих прибутків, для підтримки України та її відновлення та реконструкції на наступному етапі. Цей фінансовий внесок може бути спрямований через бюджет ЄС до Механізму для України (Українського фонду - ред.), щодо якого Рада та Європейський парламент досягли попередньої згоди 6 лютого 2024 року», — йдеться в заяві.
У ЄС зберігається понад 250 мільярдів доларів заморожених активів російського Центрального банку. Розмови щодо їхнього використання для підтримки України точаться давно, але виявилося, що це зробити складніше, ніж здавалося спочатку.
На Заході обговорюють можливість використання цих ресурсів, як заставу для фінансування випуску цінних паперів на відновлення України. У січні очільники МЗС країн-членів Євросоюзу підтримали введення податку на прибутки із заморожених активів рф. Росія заявила що подаватиме судові позови, якщо таке станеться, а також погрожувала в разі конфіскації активів забирати майно іноземців, розташоване на території рф.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.