Заморожені активи росії: Україна має запасний план, як отримати до 300 млрд доларів

Україна могла б випустити репараційні облігації та продавати їх

Заморожені активи рф
Конфіскація заморожених російських активів на користь України просувається повільно

США та Євросоюз не бажають передавати Україні 300 мільярдів доларів заморожених резервів російського центробанку. Проте є запасний план як отримати ці кошти. Він передбачає, що Київ може зібрати гроші, продаючи облігації, забезпечені майбутніми позовами про відшкодування збитків від війни.

Про це пише Reuters. Зазначається, що спроби щодо конфіскації заморожених російських активів просуваються повільно. Юристи сперечаються, чи буде конфіскація законною, а політиків цікавить, чи буде це розумно.

"Випуск "репараційних облігацій" міг би обійти ці проблеми. Україна продавала б цінні папери, які виплачувалися б тільки тоді, коли вона отримувала б репарації від росії за шкоду, заподіяну війною. Відсоткові платежі також можуть бути відстрочені і виплачуватися лише тоді, коли Київ отримає компенсацію", - пише видання.

Reuters наголошує, що власники облігацій не мали б договірних вимог щодо заморожених резервів Кремля. Але з огляду на те, що росія навряд чи охоче заплатить, ці активи будуть найімовірнішим джерелом готівки для відшкодування збитків.

Оскільки на резерви нараховуються відсотки, тому їх можна використати для виплати як основної суми боргу, так і купонів за облігаціями. Це відрізняється від конфіскації, оскільки активи можна було б передати лише у випадку, коли буде легітимно встановлено, що Україні були завдані збитки.

"Україна мала б реальний спосіб стягнення будь-яких присуджених збитків у межах вартості золотовалютних резервів. Таким чином, вона могла б випустити репараційні облігації на суму до 300 мільярдів доларів. Але вона отримає подібну суму, лише якщо США, уряди країн ЄС та інші союзники будуть готові купити цінні папери", - йдеться в матеріалі.

Як пише Reuters, репараційні облігації могли б вирішити проблему з термінами отримання коштів. Одне із заперечень проти цієї ідеї полягає в тому, що інвестори вимагатимуть значного дисконту, тому що облігації будуть ризикованими. Таким чином, Київ не отримає нічого схожого на всі 300 мільярдів доларів.

"Ось чому ідеальними якірними інвесторами були б західні уряди. Їм є що втрачати, якщо Україна не зможе стримати наступ рф. Вони також мають хороші можливості для зменшення ризиків, пов'язаних з облігаціями", - йдеться в публікації.

Головний економіст PGIM Fixed Income Даліпа Сінгха наголосив, що якщо західні уряди не захочуть купувати всі репараційні облігації, Україна могла б розділити їх на кілька траншів. Уряд міг би викупити найбільш ризиковані транші, залишивши звичайним інвесторам найменш ризиковані. Це зменшить дисконт, з яким Україна буде продавати облігації.

"Репараційні облігації - не єдина інноваційна ідея щодо того, як отримати гроші для Києва зараз. Але вони не покладаються на конфіскацію активів Москви, яка лежить в основі багатьох інших пропозицій. Якщо союзники України не можуть виписати більше мега-чеків, облігації можуть стати хорошим запасним планом", - підсумувало Reuters.

Заморожені російські активи

Центробанк росії підтвердив, що на Заході внаслідок санкцій заморожено російських активів на суму близько 300 млрд доларів. Наразі вирішується питання передачі цих активів Україні.

Адміністрація президента США Джо Байдена навіть підтримала закон, який дозволить конфіскувати близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів на користь України. Це - один із можливих інструментів для того, щоб стягнути з рф гроші за завдану шкоду.

За оцінками Світового банку, на відновлення України після війни може знадобитися не менше 411 мільярдів доларів. Водночас росія працює над судовими позовами, щоб зірвати будь-які спроби США або Європи конфіскувати частину заморожених активів центрального банку на суму 300 мільярдів доларів на користь України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube