Європарламент і Рада Євросоюзу попередньо погодились створити Український фонд

Читать на русском

Фінансування ЄС здійснюватиметься через комбінацію кредитів та грантів

Читать на русском
європарламент, руйнування Харків
Структура Українського фонду передбачає три ключові компоненти

Фінансування ЄС здійснюватиметься через комбінацію кредитів та грантів

На нещодавніх переговорах між Радою Європейського Союзу та Європейським Парламентом було досягнуто згоди щодо створення Українського фонду. Він призначений для посилення України у процесі відновлення після війни, реконструкції та модернізації. Фонд зосереджуватиметься на підтримці реформ, необхідних для просування України на шляху до членства в ЄС, з обіцянкою впровадження фінансової підтримки у розмірі 50 мільярдів євро.

Про це йдеться у повідомлені Європейської ради. Фонд стане єдиним вікном для координації всієї бюджетної допомоги ЄС Україні.

У ЄС пишуть про послідовну та адаптовану допомогу відповідно до потреб країни, яка веде боротьбу за свою незалежність. Міністр фінансів Бельгії Вінсент ван Петегем, підкреслив непохитну готовність ЄС підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, наголошуючи на важливості допомоги у відновленні країни та підтримці її європейського майбутнього.

"ЄС готовий підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Український фонд дозволить нам спрямовувати послідовну та передбачувану підтримку Україні, щоб допомогти її народу відновити свою країну в умовах безпрецедентних викликів, спричинених російською агресією. Водночас ця підтримка допоможе Україні просувати реформи та модернізацію, необхідні для просування на шляху до майбутнього членства в ЄС", - розповів Вінсент ван Петегем.

Структура Українського фонду передбачає три ключові компоненти: розробку "Українського плану" урядом України, що викладатиме наміри країни щодо відновлення та модернізації; інвестиційну програму з підтримкою ЄС через бюджетні гарантії та комбінацію грантів і позик; та допомогу у вступі до ЄС через адаптацію до законодавства ЄС та впровадження реформ.

Фінансування здійснюватиметься через комбінацію кредитів та грантів, з метою забезпечення гнучкості управління бюджетом та адаптації до воєнного стану в країні. Особлива увага приділятиметься "зеленим" інвестиціям та підтримці МСП.

Заморожені російські активи у ЄС

Країни G7 та Європейський Союз можуть використати понад 250 мільярдів доларів із заморожених активів російського Центрального банку як заставу для допомоги Україні. Такий план вже знаходиться на стадії обговорення. Остаточне рішення щодо нього ще не прийняте.

Прихильники плану вважають, що будь-яке врегулювання конфлікту згідно з міжнародним правом призведе до того, що росія буде зобов’язана заплатити за шкоду, якої вона завдала Україні. У разі відмови росії можуть висунути претензії на заморожені активи.

Наразі обговорення плану ведеться на технічному рівні. Тобто, політичне рішення з цього питання ще не прийняли.

Раніше країни G7 пообіцяли змусити росію заплатити за відновлення України та залишити замороженими її активи, доки вона сама цього не зробить. Кілька країн G7, включаючи Францію та Німеччину, поки що не підтримують варіант прямої конфіскації заморожених активів через юридичні проблеми та потенційні наслідки для стабільності євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.