Країни ЄС погодили використання заморожених російських активів - Боррель

Європейські держави дійшли згоди щодо використання надходжень від заморожених активів рф

Заморожені активи рф
Судячи з усього, йдеться про відсотки з цих грошей

Країни-члени ЄС погодились щодо використання російських заморожених активів у Європі. Йдеться, судячи з усього, про надходження від цих грошей. Тобто, про відсотки.

Про це повідомив голова зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель. Його слова цитує редактор "Радіо Свобода" з питань Європи Рікард Джозвяк в соцмережі Х. 

За словами Джозвяка, посли ЄС мають дати дозвіл на це рішення в середу, 24 січня. Очікується,  що спочатку кошти відкладуть на окремий рахунок, а потім використають їх для підтримки України.

"Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Боррель каже, що між державами-членами Європи є політична згода щодо використання доходів від заморожених російський активів. Має бути зелене світло від послів ЄС у середу", - написав Джозвяк.

Раніше Боррель заявляв, що Україні не варто переживати через можливе послаблення підтримки з боку ЄС. За словами чиновника, цього не станеться. 

Заморожені російські активи: чи отримає їх Україна

Нагадаємо, що на початку повномасштабного російського вторгнення західні країни заморозили російські державні та приватні активи у рамках санкцій, запроваджених за початок війни. За оцінкою голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн, загальна вартість держактивів росії, заморожених у ЄС, становить 211 мільярдів євро.

Втім, "заморожені" не означає "конфісковані". Розмови про конфіскацію йдуть вже давно, однак наразі рішення ще не прийняте. Україна ж, в свою чергу, дуже розраховує на те, що колись їй вдасться заволодіти цими грошима.  

В Єврокомісії підрахували, що прибуток від розміщення заарештованих коштів становить приблизно 3 мільярди євро на рік. При цьому до 2027 року має накопичитись аж 15 мільярдів євро від усіх цих відсотків. Водночас у Брюсселі припускають, що рівень доходів може змінитися залежно від відсоткової ставки. Передавати Києву фізичні гроші та активи Європа не спішить, однак віддавати відсотки - цілком реальний план на майбутнє. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube