“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Заморожені російські активи можуть використати як заставу для допомоги Україні, у разі відмови росії можуть висунути претензії на них
Країни G7 та Європейський Союз можуть використати понад 250 мільярдів доларів із заморожених активів російського Центрального банку як заставу для допомоги Україні. Такий план вже знаходиться на стадії обговорення. Остаточне рішення щодо нього ще не прийняте.
Про це пише Bloomberg. Зазначається, що згідно з пропозицією, союзники України можуть випустити боргові зобов'язання для фінансової допомоги у відбудові Україні, використовуючи заморожені російські активи як заставу для погашення боргу.
Прихильники плану вважають, що будь-яке врегулювання конфлікту згідно з міжнародним правом призведе до того, що росія буде зобов’язана заплатити за шкоду, якої вона завдала Україні. У разі відмови росії можуть висунути претензії на заморожені активи.
Наразі обговорення плану ведеться на технічному рівні. Тобто, політичне рішення з цього питання ще не прийняли.
Раніше країни G7 пообіцяли змусити росію заплатити за відновлення України та залишити замороженими її активи, доки вона сама цього не зробить. Кілька країн G7, включаючи Францію та Німеччину, поки що не підтримують варіант прямої конфіскації заморожених активів через юридичні проблеми та потенційні наслідки для стабільності євро.
ЄС, США, Японія та Канада заморозили близько 300 мільярдів доларів активів російського Центрального банку у 2022 році, коли росія повномасштабно напала в Україну. Лише приблизно від 5 до 6 мільярдів доларів зберігається в Сполучених Штатах. Більша частина з них зберігається в Європі.
Наразі вирішується питання передачі цих коштів Україні. Зокрема, адміністрація президента США Джо Байдена підтримала закон, який дозволить їх конфіскувати. Це - один із можливих інструментів для того, щоб стягнути з рф гроші за завдану шкоду.
Є ще запасний план як Україна зможе отримати заморожені кошти. Він передбачає, що Київ може зібрати гроші, продаючи облігації, забезпечені майбутніми позовами про відшкодування збитків від війни.
Президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що заморожені російські активи мають працювати для захисту від російської ж агресії. Очільник держави наголосив, що вони мають бути конфісковані, у що Україна робить все, щоб це рішення було змістовно підготовлено найближчим часом. Сама росія заявляла, що буде оскаржувати будь-які спроби "захоплення" її активів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.