У російському полоні все ще перебувають понад 400 українських жінок: звільнені розповідають про приниження

Читать на русском

Звільнені з полону українки розповіли, як росіяни принижували їх, утримували у негуманних умовах, не надавали їм достатньо їжі і води, а також кваліфікованої медичної допомоги

Читать на русском
Жінки у російському полоні
Жінкам у полоні забороняли зв'язуватися із рідними

Звільнені з полону українки розповіли, як росіяни принижували їх, утримували у негуманних умовах, не надавали їм достатньо їжі і води, а також кваліфікованої медичної допомоги

Росія утримує в полоні щонайменше 403 українські жінки. Чимало з них є незаконно утримуваними цивільними. Також є жінки, доля яких невідома з 2014 року, зниклі безвісти. 

Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у Telegram. На численні звернення з вимогою повернути поневолених жінок російська сторона відповідає мовчанкою та ігнорує всі звернення.

При цьому умови утримання українських жінок у російські неволі не відповідають Третій Женевській конвенції про поводження з військовополоненими. Звільнені з полону українки розповідають про те, що росіяни принижували їх, утримували у негуманних умовах, не забезпечували достатньої кількістю харчування та не надавали кваліфікованої медичної допомоги. Крім того, їм забороняли зв'язуватися із рідними.

Представники України неодноразово пропонували Росії звільнити жінок насамперед. Однак, за словами представників Координаційного штабу, російська сторона займається маніпуляціями, включаючи публікацію різноманітних списків. Насправді за цим ховається небажання продовжувати обміни, підкреслили в Координаційному штабі.

Коли очікується обмін полоненими "всіх на всіх"

Президент України Володимир Зеленський розповів, що на Саміті миру у Швейцарії 15-16 червня будуть розглядатися 4 головні питання, серед яких і обмін по системі "всіх на всіх" з Росією. За словами голови держави, практична можливість це зробити є.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.