Лубінець розповів, скільки цивільних знаходиться у російському полоні та чому обмін став такими важким

Читать на русском

Омбудсмен заявив, що питання обміну цивільними складне. Також додав, що, на жаль, кількість українців у полоні збільшується

Читать на русском
Лубінець і руки за гратами
Дмитро Лубінець говорить, що Україна невпинно наполягає на проведеннні великих обмінів

Омбудсмен заявив, що питання обміну цивільними складне. Також додав, що, на жаль, кількість українців у полоні збільшується

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що сьогодні у полоні Росії знаходяться близько 37 тисяч цивільних. На жаль, за його словами, цифри збільшуються. Щодо обміну військовополоненими, які знаходяться в РФ, Лубінець сказав, що Україна шукає країну, яка б могла бути посередником з РФ у цьому питанні.

Про це Лубінець розповів нашому кореспонденту. Омбудсмен заявив, що Україна не перестає докладати зусиль для обміну полоненими, однак це непроста робота.

"Ну як завжди у нас процес обміну — це максимальна важка робота, якою займається Координаційний штаб з питань погодження з військовополоненими. Завжди, коли ви бачите те, що обміни відбуваються, це кропітка щоденна робота якою займається велика команда. Станом на зараз я не скажу, що у нас якась є пауза в комунікації. Ми продовжуємо наполягати на проведення великих обмінів", - розповів Лубінець.

За словами омбудсмена, Росія не хоче проводити великі обміни. А якби хотіла, то вже давно б дала добро на це.

"Якби російській стороні було завдання повернути росіян додому, вони б давно погодились на проведення обмінних процесів", - сказав Лубінець.

Що стосується цивільних, то тут ситуація гірша. Омбудсмен розповів, що в цьому випадку Україна не може використовувати термін обміну.

"Ми не можемо міняти цивільних на цивільних. Дійсно, це максимально важкий процес. За весь період діяльності команди яка займається поверненням громадян України з території Російської Федерації вдалось повернути тільки 147 цивільних осіб. Процес продовжується", - додав він.

Лубінець також повідомив, що Україна ще в пошуках, так би мовити, країни-покровительки". Тобто шукає "додатковий канал комунікації по цьому напрямку". Лубінець також додав, що наша країна постійно "пропонує нові й нові варіанти, які дозволить повертати цивільних громадян України з російського полону".

Крім того, Лубінець пояснив, звідки беруться дані щодо кількості цивільних в полоні. За його словами, наразі спираються на цифри, які зазначені у в єдиному реєстрі.

"Дивіться ми можемо казати про ту кількість, яка зафіксована в Єдиному реєстрі щодо осіб зниклих за особливими обставинами. Там знаходяться цивільні особи, військові й діти. За останніми даними, в цьому реєстрі близько 37 000 громадян України. Ця цифра зростає", - заявив він.

Що може допомогти в обміні "всіх на всіх"

Україна активно працює над звільненням своїх громадян з полону. Формула "всіх на всіх" є одним із пріоритетів української влади. Глобальний саміт миру, за словами керівника Офісу президента України Андрія Єрмака, має стати потужним інструментом тиску на Росію та сприяти досягненню цієї мети.

"Для нас це питання є надзвичайно важливим, і ми не зупинимося, поки не повернемо додому всіх наших людей", - сказав він.

Наразі в цьому питанні є велика проблема — відмова Росії проводити такий обмін. За словами очільника ГУР Кирила Буданова, окупанти не хочуть обмінювати "всіх на всіх".

Нагадаємо, раніше Лубінець розповів про болісний процес обмінів полоненими з рф. Він повідомив, як обирають людей для обміну. Крім того, нагадаємо, що 12 квітня вдалося повернути тіла 99 українських військових. Більшість із них воювали на Донецькому напрямку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.