За неявку до ТЦК та СП чоловіків можуть штрафувати та подавати у розшук, каже народний депутат
Нардепи допускають можливість дозволити подавати ухилянтів в розшук, за умови, якщо ті тричі проігнорували повістку до ТЦК. Також уряд планує збільшувати штрафи та адміністративну відповідальність за ухиляння від мобілізації. Такі ініціативи запропонували в межах розгляду законопроєкту про мобілізацію.
Про це в ефірі телемарафону заявив народний депутат від фракції "Батьківщина" Вадим Івченко. За його словами, за ігнорування повісток в Україні можуть карати.
"Ми знаємо за ініціативу з приводу того, що будуть збільшуватися штрафи та адміністративна відповідальність. Якщо ти отримав першу повістку - цей штраф буде збільшений. Якщо ти не з'явився вдруге по повістці в ВЛК, військкомат, то буде ще більший штраф. А втретє, можливо, якщо ти спеціально уникаєш і так далі, за рішенням суду, я думаю, може людина подаватися і в розшук. Це все те, що в принципі пропонує уряд... Я впевнений в тому, що фахово депутати правоохоронного комітету (це не комітет нацбезпеки) будуть розглядати відповідні пропозиції", - сказав депутат.
При цьому він зазначив, що це може статися тільки після того, коли законопроєкт про мобілізацію пройде Комітет нацбезпеки. А також сесійний зал Верховної Ради.
"Тоді буде зрозуміло формат, навколо чого будувати відповідні пропозиції щодо КУпАП або до Кримінального кодексу", - підсумував Івченко.
12 березня нардеп Олексій Гончаренко заявив, Комітет з нацбезпеки виключив з документа всі обмеження для ухилянтів. За його словами, тоді на засіданні Комітету пройшла правка, яка виключає з тексту законопроєкту весь розділ змін до Кодексу адміністративного судочинства.
Водночас нардеп від "Слуги народу" та член парламентського комітету з нацбезпеки Федір Веніславський повідомляв, що ухилянтам можуть заборонити керувати транспортними засобами. За його словами, депутати в новому законопроєкті про мобілізацію можуть допустити лише це одне обмеження для чоловіків, які не виконали вимогу ТЦК та не з'явилися для оформлення документів/уточнення даних до ТЦК та СП.
Проте варто наголосити, що остаточна версія закону про мобілізацію досі не готова. 13 березня джерела в керівництві "Слуги народу" повідомили про інтенсивні дебати щодо майбутніх обмежень, які мали б бути включені до документа. Єгор Чєрнєв, заступник голови відповідного комітету ВР, заявив, що не буде введено електронні повістки, а питання відповідальності для тих, хто не з'явиться за повісткою, залишається невирішеним. Водночас законопроєкт про мобілізацію можуть ухвалити в середині квітня.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Поговоримо з адвокатом Ігорем Фещенком про ймовірне розширення прав ТЦК в рамках закону про мобілізацію. Чому все це сталося і які наслідки можна очікувати? Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.