Законопроєкт про мобілізацію можуть ухвалити в середині квітня
У середу, 13 березня, з’явилась інформація, що у фракції "Слуга народу" нібито сформували остаточний варіант законопроєкту про мобілізацію. Члени правлячої коаліції готові віддати за нього свої голоси. Повідомлялось, що документ представлять на обговорення Верховної ради України вже найближчими днями. Ймовірно його затвердять без включення пропозицій Кабміну про введення обмежень для осіб, які ухиляються від мобілізації. Але у СН уточнили, що документ "ще досить сирий".
Про це написало NV. Інформацію виданню надав топ-представник монобільшості у парламенті, який побажав залишитися анонімним.
Передбачається, що законопроєкт про мобілізацію може бути прийнятий в цілому під час наступного засідання парламенту. "Готові ухвалити у цілому", - зазначив співрозмовник.
Відразу після цього інший співрозмовник у Слузі народу уточнив, що наразі законопроект перебуває на стадії розгляду у комітеті по нацбезпеці та обороні. Тож говорити про його прийняття - поки що не варто.
"Пройшли біля 300 поправок з 4000. Документ ще досить сирий", - каже інший співрозмовник з СН.
Напередодні планувалося, що у середу, 13 березня, комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки продовжить обговорення законопроєкту, проте засідання так і не відбулося. Джерела в керівництві "Слуги народу" повідомили про інтенсивні дебати щодо майбутніх обмежень, які мали б бути включені до документа. Станом на початок лютого не вистачало голосів для підтримки будь-якого варіанту законопроєкту, особливо з урахуванням виключення певних обмежень.
Єгор Чєрнєв, заступник голови відповідного комітету ВР, заявив, що не буде введено електронні повістки, а питання відповідальності для тих, хто не з'явиться за повісткою, залишається невирішеним. Водночас законопроєкт про мобілізацію можуть ухвалити в середині квітня. Кількість правок скоротилася вдвічі. Про це стверджує нардеп Олександр Федієнко.
Законопроєкт № 10449 про посилення мобілізаційних заходів було схвалено у Верховній Раді в першому читанні 7 лютого, після чого до нього було подано понад 4000 поправок. Міністерство оборони сподівається, що завдяки оновленій мобілізаційній політиці вдасться залучити до оборонних зусиль країни до півмільйона новобранців.
Омбудсмен Дмитро Лубінець не згоден з тим, щоб ТЦК надавали додаткові повноваження щодо перевірки громадян. Він нагадав, що законодавчо військові підрозділи не можуть брати участь у будь-яких діях, спрямованих на обмеження або порушення прав та свобод громадян України.
Про це Омбудсмен заявив в інтерв'ю "Інформатору", коментуючи правки до закону про мобілізацію. Лубінець нагадав, що раніше надсилав заперечення щодо закону про мобілізацію, зауваживши, що підтримає законопроєкт у разі, якщо його зауваження будуть враховані. Зокрема, було зауваження щодо роботи ТЦК.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Запрошуємо вас переглянути інтерв'ю з ветераном війни Юрієм Гудименком, де ми обговоримо події, пов'язані з законом про мобілізацію. Народний депутат Ярослав Железняк висловив свої прогнози щодо перспектив цього закону ще з травня. Чи може ворог скористатися цим часом для більш ефективного наступу? Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.