Рада декриміналізувала дрібні крадіжки: як тепер за них хочуть карати

Зараз дрібною вважається крадіжка на суму до 302,8 грн, однак цей поріг вирішили збільшити вдесятеро

Рада, крадіжка
Також парламент збирається збільшити штрафи

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №11068. Його сенс полягає у декриміналізації дрібних крадіжок на суму до 3028 грн. Це рішення підтримали 243 депутати.

До того, як документ підпише президент і він набуде чинності, дрібною вважається крадіжка, якщо вартість вкраденого не перевищувала 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а саме 302,8 грн на 2024 рік. Однак в умовах воєнного стану за такі дії громадяни могли потрапити у вʼязницю. Проєкт закону, який покликаний це змінити, був прийнятий у четвер, 18 липня, розповів нардеп Ярослав Железняк.

Так, у зв’язку з воєнним станом, крадіжки автоматично кваліфікувалися за частиною четвертою статті 185 Кримінального кодексу, що передбачає покарання від п’яти до восьми років позбавлення волі. Через це у судовій практиці з’являлися вироки, як п’ять років умовно за крадіжку пляшки віскі чи кількох плиток шоколаду. Автори законопроєкту вважають, що такі покарання є неспівмірними.

Саме тому вони запропонували підвищити поріг кримінальної відповідальності за крадіжку до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 3028 грн на 2024 рік. Також у майбутньому Рада збирається значно збільшити адміністративні покарання за дрібні крадіжки - до 5100 грн, а для серійних крадіїв - до 17 000 грн за кілька правопорушень протягом року.

Які ще законопроєкти розглянула Рада

Верховна Рада у четвер, 18 липня, у першому читанні ухвалила законопроєкт №11340, який дозволить корупціонерам офіційно відкупитися від покарання в обмін на угоду зі слідством. "Ціна питання" - від 204 тисяч грн до 204 млн грн. Антикорупційні органи вважають, що документ не відповідає вимогам законодавства й містить корупціогенний фактор.

Крім цього Рада прийняла законопроєкт №111396, який дозволяє Кабміну тимчасово призупиняти виплати по зовнішньому державному боргу у разі необхідності до 1 жовтня 2024 року. Ініціативу підтримав 231 нардеп. Напередодні Комітет з питань бюджету рекомендував прийняти цей законопроєкт за основу і в цілому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube