Пригожин звинуватив російські еліти у перешкоджанні повній мобілізації в РФ, - ISW

Читать на русском

Євген Пригожин утверджується як політична сила, дозволяючи собі критику олігархів так званої еліти РФ

Читать на русском
Пригожин звинуватив російські еліти у перешкоджанні повній мобілізації в РФ, - ISW
Євген Пригожин, очільник ПВК Вагенр

Євген Пригожин утверджується як політична сила, дозволяючи собі критику олігархів так званої еліти РФ

Глава ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин розкритикував російських олігархів та еліти за те, що вони живуть у "комфортному стані" й перешкоджають повній мобілізації населення в РФ.

Про це стверджують в Інституті вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що "Повар Путіна" 31 жовтня відкрито заявив: "Поки діти (еліт - ред.) не підуть воювати, повної мобілізації у країні не буде".

В ISW вказують, що Пригожин у Росії має велику популярність і утверджується як політична сила. Він вже почав користуватися цим для того, аби критикувати своїх політичних опонентів у колах російської еліти.

Фахівці не виключають, що через свій високий рейтинг "Повар Путіна" рано чи пізно може створити власну партію. А вже зараз Пригожин почав атакувати місцевих чиновників.

Зокрема він звернувся до генпрокуратури РФ з прохання порушити кримінальну справу за фактом "організації" губернатором Санкт-Петербурга Олександром Бєгловим "злочинного співтовариства" у місті.

"Пригожин стверджував, що злочинна мережа Бєглова має намір пограбувати державний бюджет і збагатити корупціонерів. Ймовірно, він використовує свою критику Бєглова та інших петербурзьких політиків для ще більшого підвищення власної репутації", - йдеться у звіті.

В Санкт-Петербурзі відкриють "Центр ПВК "Вагнера"

В Інституті вивчення війни також інформують, що водночас із атаками на політиків Пригожин оголосив про створення "Центру ПВК "Вагнера" в Санкт-Петербурзі, який відкриють 4 листопада.

"Він підкреслив, що не повідомляв адміністрацію Санкт-Петербурга про створення центру, оскільки місцева влада не є "достатньо представницькою структурою, щоб втручатися в роботу ПВК "Вагнера", - розповіли в ISW.

"Повар Путіна" закликав місцевих урядовців, у яких є проблеми з його центром, подати на нього в суд і припустив, що створить нові філії, якщо філія в Санкт-Петербурзі буде успішною. Всю цю діяльність Пригожин розгорнув незважаючи на те, що ПВК заборонені законодавством Росії.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін намагається відновити авторитет міністра оборони Сергія Шойгу в російському інформаційному просторі, щоб врівноважити зростальний вплив так званої радикальної групи силовиків, яка критикує Міноборони.

Вчора, 31 жовтня, Путін визнав, що черговий російський терор проти мирних українців був помстою за Севастополь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.