У росії “кухар путіна” Пригожин може створити партію з терористом Гіркіним: для чого це потрібно

Читать на русском

Створення нової партії є задумом російських спецслужб, одним з лідерів буде Ігор Гіркін

Читать на русском
У росії “кухар путіна” Пригожин може створити партію з терористом Гіркіним: для чого це потрібно
Політичне обличчя росії сьогодні виглядає так

Створення нової партії є задумом російських спецслужб, одним з лідерів буде Ігор Гіркін

У мережі дедалі частіше лунають думки про те, що російський олігарх і власник “приватної військової компанії Вагнер” Євген Пригожин формує політичний рух з російських радикалів і націоналістів. За нашими інсайдами, таким чином Пригожин виконує волю путіна, щоб зібрати воєдино всіх невдоволених перебігом війни в Україні. Там зберуться люди, які зараз критикують російську верхівку та хочуть більше крові та “рішучих дій” у боротьбі з Україною. Що це дасть російському диктаторові — читайте у матеріалі.

За останні місяці Євген Пригожин став дуже медійною, впливовою і популярною персоною у росії. Тисячі (якщо не десятки тисяч) набраних ним найманців у ПВК “Вагнер” воюють на Донбасі й на Херсонщині проти українських сил. Його найманці від російської армії якось отримали навіть літаки й танки. Та й оснащені й підготовані та оплачувані вони краще, ніж звичайні російські солдати. Пригожин легко збирає “поповнення” для своєї приватної армії по російських тюрмах, хоча це суперечить російському законодавству та ніяк не могло відбутися без погодження з путіним. У Санкт-Петербурзі відкрився офісний “ПВК Вагнер Центр”, у якому будуть працювати ІТ-спеціалісти, які хочуть зміцнення росії та її оборони. А “фабрика ботів і тролів” Пригожина навіть впливає на перебіг виборів за кордоном. За свої старання злочинець-олігарх навіть отримав зірку “героя росії” (на додачу ще зірки “героя ДНР” і “героя ЛНР”) та не бояться відкрито критикувати російську владну верхівку.

Російський терорист Ігор Гіркін “Стрєлков”, який багато місяців критикував так звану “спеціальну військову операцію” в Україні, раптом записався добровольцем до пригожинського ПВК “Вагнер”. Він стане одним з лідерів нового руху. Він яскрава фігура серед російських ультранаціоналістів та радикалів. Брав участь у захопленні Криму та частини українського Донбасу у 2014 році. За деякими версіями, саме він міг би очолити росію після путіна.  

Для чого путіну партія радикалів?

За інсайдерською інформацією, зараз російський президент розглядає сценарії виходу з війни з поверненням Україні частини раніше окупованих територій. Цей сценарій поганий для нього самого. Але всі інші нічого не дали протягом останнього часу — не вдалось зламати “колективний захід” та швидко захопити хоча б 1 регіон України повністю. За останній час путін пробував: 

  • Лякати Україну та західні країни ядерною війною. За це отримав негативну реакцію від Китаю: після зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем керівник Китаю Сі Цзіньпінь заявив про неприпустимість застосування ядерної зброї у Європі. А Інститут вивчення війни (ISW) сумнівається у вірогідності застосуванні росією ядерної зброї; 
  • путін намагається знищити українську інфраструктуру: електростанції, важливі промислові підприємства, мости тощо. Але це не впливає ніяк на ситуацію на фронті. Військові дії це не зупинить. Український народ страждатиме, проте не здасться. Росіяни навіть намагалися запустити флешмоб через ботів у соцмережах, закликаючи українців максимально вмикати світло о 8 вечора — коли влада закликає економити електроенергію; але були висміяні українцями (“сечі немає терпіти ці пекельні борошна”, - кепкували користувачі). 
  • Російська верхівка хоче запропонувати Україні мир на умовах анексії її територій (російські депутати офіційно внесли у конституцію рф “нові регіони”: Херсонську, Запорізьку області, ДНР і ЛНР, хоча значні території не контролюють). Водночас ані Україна ані країни Заходу не будуть вести перемовини з росією (принаймні, поки що не мають таких намірів), доки вона не поверне всі території Україні, які були підконтрольні Києву хоча б станом на 23 лютого 2022 року. 

Путін загнаний у глухий кут. Він зав’яз у війні. На частині напрямків російські війська відступають. Хоча російські “мобілізовані” поки що допомагають окупаційним військам, сепаратистам і найманцям Пригожина відбивати український контрнаступ. Відкрита війна скоріше перетворилася у війну на економічне та психологічне виснаження. При цьому Україну штучно підтримують ресурсами західних країн. А росія сподівається лише на власні можливості, які стрімко скорочуються. 

Вірогідний сценарій для путіна — це повернути частину окупованих територій Україні. Не раз і путін, і його маріонетки-пропагандисти і його політичні поплічники казали, що росія воює не з Україною, а з “колективним Заходом”, а тут сили не рівні. Внести зміни у російську конституцію для цього не буде проблематичним — депутати там слухняні та всі, як один, виконають волю свого диктатора. Голоси незгодних ні на що не вплинуть. 

Куди більшу загрозу, ніж незадоволені політики, яких у разі проблем можна запроторити до в’язниці, складають ультранаціоналісти. Ці люди готові були б воювати “до останнього росіянина” і до останнього українця, аби тільки перемогти. Багато хто з них критикував російську владу і військове командування за нерішучість дій та багато поступок Україні і “західним партнерам”. Разом з тим серед ультраправих росіян чимало тих, хто або воював в Україні або має зв’язки з тими, хто воює. Зокрема, це і ПВК “Вагнер”. І саме ці елементи дуже загрожують російській владній верхівці. Деякі аналітики проводять паралелі з 1916 роком — коли у російській армії зріло невдоволення, а закінчилося воно поваленням царя. Так і зараз ультранаціоналісти розглядаються як загроза режиму. Вони можуть повернутися з України зі зброєю і зі своїми вимогами або навіть з практичним планом дій.

Щоб подібного не відбулося, а ці сили знаходилися під контролем, їх об'єднає Євген Пригожин під своїм керівництвом. Олігарх з оточення путіна, довірений та такий, що не боїться висловлювати свою критику. Він розповість своїм “ідейно близьким” соратникам, що відступ - це хитрий маневр для того, щоб з часом зібрати сили та “завдавати поразки країнам НАТО в Україні”. Разом з тим найбільш непокірних можна буде відправити на погибель в Україну або репресувати. 

Пригожин убезпечить режим путіна від краху на певний час, якщо цей сценарій спрацює. А потім візьме участь у розділі політичної спадщини диктатора, підіймаючись все вище у суспільній ієрархії. Створити підконтрольну групу ультранаціоналістів-яструбів набагато простіше, ніж перемогти Україну та задовольнити їхні вимоги. За інсайдерською інформацією, саме Юрій Ковальчук, один з найближчих до путіна олігархів, рекомендує диктаторові розіграти такий сценарій.

Нагадаємо, Євген Пригожин звинувачував російські еліти у небажанні проводити повну мобілізацію населення.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.