Путін у пастці: 125 країн світу можуть заарештувати його за ордером МКС

Через ордер Міжнародного кримінального суду президент Росії Володимир Путін змушений уникати особистих візитів за кордон - навіть на саміт БРІКС у Бразилії

Володимир Путін, БРІКС
Саміт БРІКС без Путіна: страх арешту замкнув диктатора в Росії

Кожен міжнародний візит Володимира Путіна сьогодні може стати його останнім. У буквальному сенсі. Як пише Forbes, через ордер Міжнародного кримінального суду (МКС) російський диктатор перебуває під загрозою арешту у 125 державах світу, включно з Бразилією - країною-господарем цьогорічного саміту БРІКС.

Попри намагання Кремля домогтися гарантій безпеки, Бразилія, яка визнає юрисдикцію МКС, не погодилася надати Путіну імунітет. У підсумку російський президент, побоюючись затримання, відмовився від особистої участі у саміті 6-7 липня в Ріо-де-Жанейро - замість цього він долучиться до зустрічі онлайн. Про це також заявив помічник глави Кремля Юрій Ушаков.

У виданні Forbes наголошують: навіть попри публічну браваду, географія пересування Путіна стрімко звужується після повномасштабного вторгнення в Україну. Його підозрюють у воєнних злочинах, включно з незаконним вивезенням українських дітей, за що ще у березні 2023 року МКС видав ордери на арешт як самого Путіна, так і омбудсменки РФ Марії Львової-Бєлової. Аналітик Атлантичної ради Пітер Дікінсон зазначає:

"Путін зараз надзвичайно обережний у виборі маршрутів. Він уникає будь-яких поїздок до країн, які можуть видати його МКС. Якщо немає прямої гарантії недоторканності - він просто не ризикує".

Кого ще можуть арештувати

У червні 2024 року до списку розшукуваних додалися також тодішній міністр оборони РФ Сергій Шойгу та начальник Генштабу Валерій Герасимов. Це означає, що будь-хто з цієї трійки ризикує бути заарештованим у 122 державах, які ратифікували Римський статут. Серед них - не лише європейські країни, а й держави Африки, Латинської Америки, Азії та навіть пострадянського простору (наприклад, Грузія та Монголія). 

Журналісти Forbes додають: навіть авіаційна аварія або вимушена посадка в країні-члені МКС - скажімо, в Парижі, Токіо чи Сіднеї - може обернутися для Путіна "квитком в один кінець" - до Гааги. Таким чином, міжнародна ізоляція очільника Кремля перетворюється на символічну в'язницю без ґрат - з обмеженим доступом до світу і зростаючими ризиками опинитися на лаві підсудних. І хоча Кремль усе ще тисне на лідерів БРІКС - як це було і з ПАР, і з Бразилією - міжнародне право дедалі гучніше нагадує: недоторканих більше не існує.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube