Жодних обмежень щодо обороноздатності України не буде — як у питанні армії, так і співпраці з міжнародними партнерами
Попри війну, Україна не тільки зміцнює оборонну промисловість, а й наполегливо працює над залученням інвестицій у стратегічну галузь. Міністерство закордонних справ наголошує: жодних компромісів з РФ щодо обороноздатності не буде — як у питанні армії, так і у співпраці з міжнародними партнерами. Водночас Київ продовжує брати участь у переговорах із Росією, попри низький рівень делегації Кремля, ставлячи за мету повернення полонених та захист дипломатичних позицій на міжнародній арені.
Про це повідомив речник МЗС Георгій Тихий в ефірі подкасту "Ґрунт з Нотевським". Він наголосив, що у питанні зміцнення обороноздатності України обмежень не буде.
"Ніколи Україна не піде ні на які обмеження своєї обороноздатності. Це стосується і Збройних сил, оборонно-промислового комплексу і оборонної підтримки від партнерів", — наголосив він.
Речник МЗС також підкреслив, що жодна країна, навіть у рамках НАТО, не має повноважень диктувати Україні умови щодо розвитку її оборони. Навіть за відсутності консенсусу щодо членства в Альянсі, ключові оборонні рішення Київ ухвалює самостійно.
Тихий окремо акцентував, що Україна активно працює над модернізацією оборонної індустрії. Сьогодні держава орієнтується на розширення співпраці з іноземними інвесторами та спільне виробництво зброї, яке вигідне як Києву, так і західним партнерам.
"У нас зараз основний пріоритет на всіх переговорах — це залучення інвестицій в український оборонно-промисловий комплекс. Це взаємовигідно нам і партнерам. Вони отримують доступ до спільного виробництва і технологій. Україна вже має технології, які немає ні в кого", — додав представник МЗС.
Пояснюючи причини участі України в переговорах з Росією, Тихий зазначив: Київ переслідує дві головні цілі. Перша — суто гуманітарна: повернення українських полонених. Друга — політична та стратегічна — зберігати міжнародну підтримку та демонструвати відкритість до діалогу, попри спроби дискредитувати Україну як сторону, яка нібито "не хоче миру".
"Друге не менш важливе завдання політичне і комунікаційне — це не дати нікому звинуватити Україну в тому, що вона є стороною, яка не хоче миру. А таких спроб достатньо багато в різних колах, в різних країнах, навіть країнах-союзниках", — пояснив речник.
Він також зауважив, що склад української делегації контрастує з формальним і "низьким" рівнем російських представників. Проте Київ свідомо йде на участь у переговорах, адже безпекові та гуманітарні питання залишаються пріоритетом.
"Склад української делегації демонструє, що для нас безпекові та гуманітарні питання в пріоритеті, але все решта — другорядне", — резюмував Георгій Тихий.