Прорив кордону рф: в Офісі президента відреагували на бойові дії в росії та спрогнозували можливий розвиток подій

Михайло Подоляк вважає, що росіяни не усвідомлюють, що це рішення путіна призвели до того, що їм доводиться бігати в бомбосховища

Подоляк, Бєлгород
Михайло Подоляк заявив, що рф переживає сама те, що вона принесла на територію України

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на прорив кордону і воєнні дії в росії. Він вважає, що це історична справедливість, коли росія отримує те, що намагалася створити в Україні у перші дні війни. Також Подоляк вважає, що російське населення тепер на власному досвіді відчуває наслідки війни, яку раніше підтримувало або оцінювало неправильно.

Про це Подоляк заявив у "24 каналу". Радник керівника ОП вважає, що події в росії — це історична справедливість, коли росія сама переживає ті страхітливі обставини, які вона принесла на територію України. Подоляк закликає росіян зрозуміти зв'язок між діями їхнього президента та наслідками, з якими вони стикаються зараз.

"Все це вже відбувається у росії, але лише у двох областях. Хотілося б, щоб вся територія "скуштувала" ту війну, яку вони принесли на нашу землю", - сказав Подоляк.

Ситуація на фронті може кардинально змінитися

Михайло Подоляк вказує на необхідність вплинути на баланс сил на фронті. Особливо, додає він, зменшивши тактичну авіацію, яка забезпечує домінування росії.

"Нам потрібні відповідні інструменти, кількісні показники певних видів зброї. Треба прибрати ключовий фактор домінування Росії, який дозволяє просуватися, – це тактична авіація", - говорить Подоляк.

Також, за його словами, зменшення чисельності російських втрат може призвести до зміни обстановки на фронті, зробивши його менш стійким для російських військ.

"Як тільки це зміниться, а кількість російських втрат швидко наростатиме, – все це абсолютно точно призведе до обвалу лінії фронту", - вважає радник керівника ОП.

За словами Подоляка, це може викликати негативну реакцію в російському суспільстві, особливо у регіонах, де підтримка війни в Україні є поширеною. Він передбачає, що ця реакція може призвести до масових протестів та запитань до російської еліти.

Подоляк вказав, що такий сценарій може бути схожий на події 1991 або 1993 років у Москві. Такий внутрішній тиск може відкрити двері для змін у російській політиці та призвести до постановки запитань щодо війни в Україні та дій російського керівництва. Він заявив, що історія розвивається по спіралі.

Що відбувається в росії

12 березня легіон "Свобода Росії", "Російський добровольчий корпус" та "Сибірський батальйон" прорвали кордон росії. Це групи, які воюють на боці України проти російської агресії.

Вони виконали спільну операцію, проникнувши на територію росії у Курській та Бєлгородській областях. В населених пунктах рф лунали вибухи та палали автівки. На Бєлгородщині їздить військова техніка. Зокрема там помітили танк. На території Бєлгородської та Курської областей відбуваються активні військові сутички.

Легіонери стверджують, що їхня місія полягає у визволенні своєї землі. Крім того, вони зазначають, що ця операція має символічне значення і присвячена виборам президента рф, які розпочалися 15 березня і будуть тривати три дні — до 17 березня.

Вже 13 березня легіонери "Свободи Росії" заявили, що селище Тьоткіно частково перебуває під їх контролем, і закликали мирних мешканців залишити зону конфлікту. Крім того, російський добровольчий корпус закликав мешканців Бєлгородської та Курської областей заздалегідь евакуюватися. Він заявив, що буде атакувати регіони. За даними організації, майбутні удари на ці території пов'язані з обстрілами з цих регіонів українських територій, що призводять до загибелі мирних жителів.

На ранок п'ятниці, 15 березня, понад сім тисяч автомобілів покинули Бєлгород та Бєлгородську область через гуманітарний коридор, повідомили добровольці. Також понад 600 цивільних автомобілів залишили Курськ по аналогічному маршруту. Наразі коридор для евакуації вже закритий.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У ході війни відстань, на яку можуть літати українські дрони, постійно збільшується. Це породжує питання: чи є це еволюційним процесом, чи просто реакцією на зростаючі потреби? Долучайтеся до нашого інтерв'ю з Максимом Левківським, щоб дізнатися його думку щодо цього питання та більше інформації про розвиток українських дронів!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube