Скоро станемо Авдіївкою: як живуть росіяни в прифронтових регіонах, куди зайшов легіон "Свобода Росії"

Читать на русском

Мешканці прикордонних територій у рф розповідають, що живуть як зайці – в постійному страху

Читать на русском
Війна на росії
Росіяни, які раділи вбивствам українців, починають відчувати війну на собі

Мешканці прикордонних територій у рф розповідають, що живуть як зайці – в постійному страху

Зранку вівторка, 12 березня, стало відомо, що підрозділи легіону "Свобода Росії", Російського добровольчого корпусу та Сибірського батальйону, які воюють на стороні України, зайшли на території рф в рамках спільної операції – у Курській та Білгородській області розпочалися бої. Разом з тим, росія була атакована декількома десятками безпілотників, а у середу російське Міноборони повідомило про атаку 60 безпілотників. Кадри палаючих нафтопереробних заводів вже розійшлися соцмережами. Про те, як війна прийшла в дім до росіян, які раніше раділи "вєлічі росії" та підтримували агресію проти України, дізнавався "Інформатор".

Інформаційна тиша

Російські Z-пабліки з вівторка не можуть зорієнтуватися з інформаційною повісткою. Деякі пишуть, що жодного "Легіону Свобода Росії", РДК і тд у Тьоткіному немає. Та обіцяють незабаром викласти переконливі фото/відео докази.

У рф поки не обрали єдину стратегію реагування на ситуацію
У рф поки не обрали єдину стратегію реагування на ситуацію

Інші стверджували, що солдати строкової служби 98-ї повітряно-десантної дивізії "доблесно відбили атаку" РДК у Тьоткіно.

Натомість коментарі в соцмережах адміністратори пабліків заздалегідь вимкнули. А в прикордонних територіях російська влада ввела режим тиші, заявивши, що не можна знімати та надавати інформацію про переміщення військ та роботу сил ППО, погрожуючи покаранням.

В соцмережах росіяни, не дивлячись на всі зусилля влади та воєнкорів заперечити будь-яку позаштатну ситуацію, почали вдаватися в питання – що відбувається.

Росіяни просять зняти відео з селища
Росіяни просять зняти відео з селища

"Чи не могла б місцева влада зняти хоч якесь відео з Тьоткіно чи Шебекіно, аби всі переконались, що ситуація під контролем?" - просять користувачі соцмереж.

Натомість ті, хто встиг втекти з "гарячих точок", пишуть, що місцева влада начебто ще за два тижні втекла з робочих місць, навіть встигли вивезти людей з притулку для похилих людей та лежачих хворих. І роблять висновки, що місцеві князьки та чиновники були попереджені заздалегідь про прорив кордону, тому змогли вчасно виїхати, а людей, як завжди, залишили напризволяще.  

Місцева влада була попереджена?
Місцева влада була попереджена?

Зате вранці 13 березня відео з села Тьоткіно записали легіонери "Свободи Росії", стверджуючи, що населений пункт частково знаходиться під їх контролем, і вони ночували в рідних краях. Вони закликали мирних мешканців покинути зону бойових дій. Втім зрозуміти, що у росії відбувається насправді, досить складно - зв'язку та світла в деяких районах немає, а місцева влада запевняє, що все в порядку. 

Довелося відреагувати на рейд навіть путіну, який в інтерв'ю пропагандисту Кисельову заявив, що таким чином "Київ намагається зірвати вибори" та "добитися вигідних умов на переговорах".

Скрін відео бою РДК
Скрін відео бою РДК

Варто зазначити, що селище Тьоткіно було обране російськими опозиційними формуваннями не просто так. Якщо подивитися на карту, то можна побачити, що воно знаходиться в "апендиксі", оточеному з трьох сторін українськими територіями, тому є припущення, що путінські вояки не поспішають його відбивати, бо бояться потрапити до "котла".

Війна прийшла в їх дім

У вівторок і в середу селище Тьоткіно та Курська область знаходяться під активним обстрілом. Місцеві пабліки повідомляють, що 12 березня сирена тривала понад 10 годин в області, а 13 березня не стихає з ночі. В Тьоткіно – пожежі в районі лікарні та школи, горять приватні будинки загоряння біля колишнього дитячого будинку. Місцеві вимушені сидіти в підвалах, багато хто вже виїхав до більш безпечних місць, вивозячи свої родини.  

"Ми тепер як мешканці Донбасу – живемо під обстрілами, на роботу будемо ходити під обстрілами. А в Москві розказують про велич та ядерну зброю", - пишуть в соцмережах.

"Живемо як зайці. Тривожна валізка в коридорі, всю ніч там сидимо і трусимося", - розказує інша мешканка Тьоткіно.  

Мешканці Курської народної республіки не приховують свого розчарування від ситуації.  

Росіяни ниють в соцмережах
Росіяни ниють в соцмережах

"Спочатку нам кажуть, що Київ захопимо, а зараз дітям бомбосховища готують. А як же ППО? У своїй країні страшно жити.." - пише Вікторія Добровольська.

"А знаєте, цікаво вийшло, допоки ми не почали «захищатися» – над нами нічого не літало і нічого не горіло", - коментує Ксенія Коваль.

Щось явно пішло не по плану
Щось явно пішло не по плану

"Оце  Путін нас привів нас прямо до величі. Це коштувало того, щоб наші 2 роки помирали там, щоб тепер ми готувалися до ракет?" - обурюється Діна Попова.

З величчю якось не складається
З величчю якось не складається

246 безпілотників з початку року

Губернатори шістьох російських регіонів підтвердили атаки БПЛА на промислові об'єкти. При цьому у звіті міноборони рф про влучання не згадують.

Показовим тут є звіт губернатора Курської області Романа Старовойта, який підрахував збитки від атак на його область.

"З початку року у Курській області знищено 246 безпілотників. Загалом на сьогоднішній день у 5 муніципальних утвореннях відремонтовано 39 багатоквартирних та 881 приватний будинок; протягом лютого у Коренівському, Рильському та Глушківському районах — 41 домоволодіння та 1 багатоквартирний будинок", - розповів Старовойт.

Відремонтовано, звісно, під питанням – оскільки в соцмережах пишуть, що це далеко не так. Проте з таких цифр можна оцінити масштаби.

Уламки безпілотника потрапили в приватний будинок
Уламки безпілотника потрапили в приватний будинок

Згідно з його звітом, крім житлових будинків, через обстріл страждає енергетична інфраструктура. З 24 лютого 2022 року на електромережі регіону з боку ЗСУ було здійснено 529 вогневих атак. Також за цей період було 44 пошкодження на об'єктах газопостачання, у тому числі 2 у лютому цього року.

Також на території регіону продовжують діяти пункти тимчасового розміщення для громадян, які вимушено залишили свої території. У ПВР проживає 1522 особи, у тому числі 60 курян із прикордонних районів, які з різних причин не можуть там залишатися.

Приліт БПЛА по магазину
Приліт БПЛА по магазину

Що у БНР

Схожа ситуація й у сусідній, Білгородській області. Щоправда, тамтешній губернатор не поспішає підраховувати кількість безпілотників чи "прильотів".

Інколи тривоги сягають понад 10 годин
Інколи тривоги сягають понад 10 годин

Один з пабліків міста Шебекіно показово описує, як минає ніч та починається ранок в окрузі: "Чути свист та приліт. "Лягає" десь у центрі міста, всі в укриття", "Тільки що місто обстріляли з РСЗО, по всьому місто немає електрики", "Запасіться водою, через відсутність електрики незабаром не буде води", "Знову обстріл з РСЗО. Дуже багато "прильотів" по місту", "Перестрілка на кордоні, лунають автоматні черги", "Атакували будівлю управління ФСБ в Білгороді".   

В коментарях місцеві пишуть, що цими днями навіть не виходять з укриттів і не можуть підняти голову від постійних вибухів. А ще скаржаться, що росія їх залишила напризволяще.

"Таке враження, що скоро ми станемо Авдіївкою", - повідомляють ті, хто виїхали з прифронтової зони вглиб країни. Коментарі модератори відразу ж видаляють.  

Показовою тут є історія російського школяра Олексія Павліченка, якого російські пропагандисти зробили символом російської агресії. В перші дні повномасштабного вторгнення в Україну у рідному селі Весела Лопань у Білгородській області хлопчик радісно вітав та віддавав честь загарбникам, які їхали окуповувати сусідню країну. За це хлопчик став зіркою рунету.

Олексій Павліченко
Олексій Павліченко

А у лютому, виявилось, що хлопчика евакуювали з рідного села до дитячого табору в Пензу, де він знаходиться з групою інших евакуйованих дітей. Батьки хлопчика відправилась на так зване "СВО" - мама санінструктором, а батько вже перебуває в Україні. Хлопчик, що навчається в третьому класі, дуже чекає на зустріч з батьками та плаче, коли спілкується з ними. Проте мамі з татом головніше вірно служити путіну, аніж бути поруч з власним сином.

"Нас переконували, що ми велика держава, у нас є "друга армія світу", а президент – майстер з многоходовочки. А зараз серед моїх знайомих досить подавлені настрої. Раніше багато хто радів, що захопимо Київ, Одесу, Харків. А тепер люди не хочуть визнавати, що війна прийшла у їх дім. Щоночі нас атакують десятками безпілотників, а українські пабліки пишуть про нарощення виробництва БПЛА та передачу з Європи і США нових. Постійно їх кількість зростає. Чиновники та силовики вивозять родини. Ідуть удари по енергетичному комплексу, це всі розуміють. Горять кораблі, падають літаки… Сьогодні якісь "бойові загони Навального" анонсували серію терактів. Люди бояться ще однієї хвили мобілізації після виборів. Хоча й на вибори іти неохота – все одно вже проголосували за нас. А Кремль та його обслуга живуть у власній реальності. Надії більше ні на що хороше немає", - розповів на умовах анонімності один з місцевих жителів Білгорода.

РДК прийшли на вибори
РДК прийшли на вибори

У вівторок, 12 березня, легіон "Свобода Росії", "Російський добровольчий корпус" та "Сибірський батальйон" (ЛСР, РДК та СБ), які воюють на боці України, повідомили, що зайшли на територію рф. Зокрема, прорив кордону був здійснений у Бєлгородській та Курській областях. Також на Бєлгородщині помітили військову техніку, зокрема танк.

Противники путінського режиму стверджують, що вони прийшли визволяти свою землю "сантиметр за сантиметром". Крім цього вони вказали, що ця операція присвячена виборам президента рф, які відбудуться з 15 до 17 березня. 

В Легіоні "Свобода Росії" повідомили що селище Тьоткіно в Курській області росії частково перейшло під контроль добровольців після прориву кордону, який почався 12 березня. Це прикордонний населений пункт поблизу Сумської області.

В ГУР заявили, що повстанці діють на території рф самостійно. Бійці мають повне право виконувати там свої задачі, оскільки є громадянами російської федерації. В ході свого рейду бійці використовують трофейну зброю

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.