В Раді Європи хочуть посилити інтеграцію українців у країнах ЄС та за його межами

Читать на русском

Майкл О'Флаерті заявив про забезпечення гідних умов для українців у ЄС та інвестування в систему інтеграції

Читать на русском
Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті
Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті впевнений, що інтеграцію українських біженців у ЄС потрібно посилити

Майкл О'Флаерті заявив про забезпечення гідних умов для українців у ЄС та інвестування в систему інтеграції

Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті вважає, що необхідна мобілізація зусиль для довгострокової інтеграції українських біженців як у країнах ЄС, так і за їхніми межами. За його словами, інвестиції в інтеграційні програми мають враховувати як тимчасове перебування в Євросоюзі, так і можливе повернення біженців додому. Для всіх українців у країнах ЄС мають бути достойні умови.

Про це він сказав у рамках Конференції високого рівня з Європейської соціальної хартії у Вільнюсі. Він зазначив, що початковий ентузіазм щодо прийому українських біженців поступово згасає.

"Я наголошую про надання українським біженцям захисту, відповідно до Директиви про тимчасовий захист. Зараз у мене є занепокоєння, ми бачимо, що наразі теплота прийому українців не є такою сильною, а ми повинні надавати достойні умови для всіх українців у країнах ЄС та інших" - заявив О'Флаерті.

За його словами, інвестиції в цю систему мають бути спрямовані на підтримку як тих, хто планує повернутися додому, так і тих, хто може залишитися в Європі на більш тривалий термін.

"Я вважаю, що інтеграцію українських біженців потрібно посилити", - наголосив він.

Українські біженці в ЄС

З 1 липня змінюються положення закону про допомогу громадянам України і у Польщі. Українці, які рятуються від війни, зможуть отримати номер PESEL UKR на основі нового спрощеного процесу. Також з 1 вересня 2024 року для дітей з України почнеться обов’язкове навчання в школі з отриманням допомоги 800 плюс.

Крім того, Австрія спростила доступ до ринку праці українцям. Згідно із законом, українці зможуть отримувати "червоно-біло-червону – картку плюс" – один з дозволів на проживання, який дозволяє жити та працювати в країні як самозайнятий чи найнятий працівник, без обмежень конкретною компанією чи місцеперебуванням і з можливістю зміни працедавця у будь-який час.

Нагадаємо, у школах Європи вивчатимуть українську. У четвер, 27 червня, Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за те, щоб навчальні заклади організували такі уроки для дітей з України. Але усі охочі також зможуть до них приєднатись. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.