Проблеми з міжнародними платежами: Росія почала продавати у Китай метали за криптовалюту - Bloomberg

Читать на русском

Санкції діють - платежі з Росії перестали приймати банки Туреччини, ОАЕ та Китаю, але вихід знайшли й користуються криптовалютою

Читать на русском
метал, сі, путін
Росія стала продавати Китаю більше металу попри те, що цей това є підсанкційним

Санкції діють - платежі з Росії перестали приймати банки Туреччини, ОАЕ та Китаю, але вихід знайшли й користуються криптовалютою

Торгівля металом стала для Росії проблемою - міжнародні платежі не проходять через санкції. Але у Москві й Пекіні знайшли спосіб, як їх обійти - розраховуються криптовалютою. Щонайменше два великі виробники металів, що не перебувають під санкціями, перейшли в платежах на стейблкоіни, прив’язані до долара США (USDT).

Про це пише Boomberg із посиланням на топ-менеджерів китайських компаній, які побажали залишитись анонімними. За словами співрозмовників агентства, більшість розрахунків здійснюється через Гонконг.

"Скористатися криптовалютою у зовнішньоторговельних угодах змусило те, що банківські транзакції йдуть вкрай повільно, а в деяких випадках можна зіткнутися із заморожуванням рахунку в закордонному банку. У Банку Росії дозволили компаніям використовувати криптовалюти, проте лише у транскордонних переказах. Окрім того, Цетробанк РФ також рекомендував не афішувати такі угоди", - пише видання. 

За підсумками січня-березня поточного року Росія збільшила постачання металів  до Китаю. Найбільше - чорних металів на 69,6% рік до року (до 540 тис. тонн, або до $340 млн), алюмінію – у 2,2 раза (до 400 тис. тонн, або до $1 млрд), міді – у 2 рази (до 93 тис. тонн, або до $770 млн), а нікелю – на 75% (до 8,4 тис. тонн, або до $130 млн).

Не приймають платежів

Bloomberg пояснює, що проблеми з міжнародними розрахунками в Росії почалися наприкінці грудня 2023 року. Президент США Джо Байден дозволив американському Мінфіну вводити вторинні санкції проти компаній та фінансових організацій третіх країн за співпрацю з Росією. Після цього платежі з Росії перестали приймати банки Туреччини, ОАЕ та Китаю. 

Також відразу декілька китайських банків припинили приймати платежі з Росії навіть у юанях, кошти за такими трансакціями повертають російським клієнтам. А від початку 2024 року три з чотирьох найбільших китайських банків – Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), China Construction Bank (CCB) та Bank of China – припинили приймати платежі від російських підсанкційних банків. Російська влада вирішила прискорити легалізацію криптовалюти. Директор департаменту фінполітики Мінфіну Алексєй Яковлєв говорив, що уряд РФ планує сфокусуватися на регулюванні майнінгу та на використанні видобутої в Росії криптовалюти для розрахунків за експорт та імпорт

Як писав Інформатор, китайсько-російські відносини вийшли на новий рівень і в перспективі можуть перерости в повноцінний військово-політичний союз під лідерством Пекіну. У зовнішній політиці КНР обрала підживлення точок напруги, що допомагає розхитувати Захід — на конструктив у переговорах щодо остаточного закінчення російсько-української війни розраховувати не варто. Водночас головною сферою інтересів Пекіну є Індо-Пацифіка, тому Китай відстоюватиме вигідне для Росії перемир'я. Сі хоче використати час для підготовки свого молодшого партнера до битви за інтереси Піднебесної.

Нагадаємо, західні ЗМІ повідомили, що Китай готує великий військовий флот для вторгнення на Тайвань. Пекін має дефіцит десантних кораблів, тому цивільні судна теж будуть використовувати як військові

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.