Росія хоче влаштувати Україні дроновий армагедон: ворог готується до випуску 6 тисяч Шахедів щороку

Завод "Алабуга" готується до випуску 6 тисяч іранських безпілотників Shahed

Росія розгортає масове виробництво Shahed на заводі в Татарстані
Завод "Алабуга" та іранські "Шахеди"

Війна в Україні вступила в нову фазу, де безпілотники відіграють все більш важливу роль. Збільшення виробництва дронів з обох сторін стане початком дронового армагеддону, який здатний змінити хід бойових дій в Україні. На початку квітня Україна здійснила успішну атаку безпілотниками на завод з виробництва дронів в особливій економічній зоні "Алабуга" в Татарстані. Цей завод, збудований за $1,7 млрд, частково сплачених золотом, має на меті випускати 6000 ударних безпілотників Shahed на рік за ліцензією Ірану.

Як повідомляє WSJ, українська атака стала свідченням зростаючої могутності України у цій сфері. Незабаром після вторгнення Росії в лютому 2022 року Україна успішно застосувала турецькі безпілотники Bayraktar TB2.

РФ збільшує виробництво дронів

Цей успіх спонукав Росію звернутися до Ірану за допомогою з безпілотниками. З того часу РФ здійснила понад 4000 атак Shahed.

Завод в "Алабузі" мав стати ключовим елементом російської стратегії безпілотників. Він не лише виробляв Shahed, але й розвідувальні безпілотники "Альбатрос". Згідно з контрактом, який просочився в мережу, завод мав випускати 6000 Shahed на рік, а також розвідувальні дрони. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень Лондонського аналітичного центру з питань оборони, наприкінці квітня завод випередив свій виробничий графік, вже поставивши 4500 обіцяних "Шахедів".

Однак атака України серйозно пошкодила завод. За даними української військової розвідки, російських солдатів вже навчають керувати безпілотниками в Сирії інструктори як з Революційної гвардії, так і з підтримуваного Іраном бойового угруповання "Хезболла". Десятки розвідувальних безпілотників M3 "Альбатрос", виготовлених на заводі в Алабузі, отримують детальну фоторозвідку українських позицій і пересувань на лінії фронту. Їх виробник заявив, що безпілотники вже допомогли відбити спробу вторгнення України в Бєлгород.

Атака також викликала питання щодо використання Росією африканської робочої сили. Для розширення виробництва безпілотників Росія потребувала кваліфікованих робітників для їхньої збірки. Початкове виробництво розвідувальних апаратів "Альбатрос" значною мірою покладалося на студентів з довколишніх технічних коледжів. На початку минулого року російські бізнесмени з Особливої економічної зони "Алабуга" орендували зал у висококласній школі в Кампалі, столиці Уганди, і зібрали аудиторію молодих студенток, щоб вислухати їхню пропозицію. Пропозиція включала кваліфіковану роботу з оплатою втричі вищою, ніж на батьківщині в Уганді, з оплатою авіаквитків, безкоштовним проживанням та університетським дипломом для участі в програмі "робота-навчання".

З того часу до вільної зони "Алабуга" поїхали понад тисячу жінок з усієї Африки, а цього року, ймовірно, до них приєднається ще тисяча студенток. Зарплата там становить майже 1000 доларів на місяць, що майже вдвічі перевищує середню зарплату в Росії.

Удари по об'єктах в Татарстані

2 квітня підприємства російського Татарстану в Єлабузі та Нижньокамську атакували безпілотники. Це була блискуча операція спецслужб України.

Безпілотник атакував нафтопереробний завод "Танеко". Внаслідок удару на обʼєкті виникла пожежа. Нижньокамськ розташований приблизно в 1200 км від кордону рф з Україною. Крім цього, за кілька кілометрів від міста знаходиться особлива економічна зона "Алабуга", де також сталася дронова атака - за непідтвердженими даними, БПЛА вибухнули на території НПЗ "Елаз-Нафтопродукт". Також відомо, що в цьому регіоні окупанти налагодили виробництво шахедів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube