Призов військовозобов'язаних від 50 років не є забороненим - погляд ТЦК

Мобілізація чоловіків віком 50-60 років в Україні відбувається за узгодженням з військовими частинами, переважно для підрозділів забезпечення, а не для бойових дій

Мобілізація чоловіків 50-60 років
Мобілізувати чоловіків старших за 50 років можуть за письмовою згодою і не до штурмових військ. Колаж - vsn.ua

Призов осіб віком від 50 до 60 років в Україні здійснюється за чіткими процедурами, які включають медичні огляди, співбесіди та призначення на визначені посади, що затверджуються Генштабом. Це має відбуватися за письмовою згодою військових частин. І переважно таких чоловіків не відправляють до штурмових військ.

Основним є те, що мобілізація чоловіків віком від 50 до 60 років в Україні не заборонена, але призов цієї вікової категорії здійснюється за узгодженням з військовими частинами і здебільшого стосується підрозділів забезпечення або Державної служби спеціального транспорту (ДСПТ), а не штурмових підрозділів. Як повідомляє "Судово-юридична газета", нові правила мобілізації військовозобов’язаних цього віку, як і віку до 25 років, діють в Україні без прямої заборони.

За словами Сергія Монукала, керівника сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сумського ТЦК, мобілізація проходить чітко за процедурою: після медогляду та співбесід у ТЦК призовники отримують призначення на конкретні посади та спеціальності. Списки мобілізованих затверджуються Генштабом, що забезпечує прозорість і точність цього процесу. Про це він розповів в інтерв'ю "Главреду".  

"Тобто не до військово-штурмових військ, а до підрозділів забезпечення або до державної служби спеціального транспорту (ДСПТ)", - повідомив Сергій Монукало.

Що відомо про мобілізацію осіб до 25 років

Також Інформатор повідомляв, що директиву щодо заборони призову до 25 років публікувати не будуть, оскільки вона має гриф "для службового користування". Тобто наразі незрозуміло, на який документ (бо офіційного документа немає - ред.) тоді можна було б посилатися у випадках спроб мобілізації осіб до 25 років.

1 жовтня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє командирам військових частин мобілізувати добровольців без залучення територіальних центрів комплектування (ТЦК). Юрист Олександр Золотухін розповів про ключові аспекти такої мобілізації. За нововведеннями, якщо особа згодна на певну позицію, військова частина видає направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК).

Тобто відповідними змінами надається право командирам військових частин здійснювати комплектування бойових військових частин за рахунок добровольців, які виявляють бажання проходити службу за призовом. За словами постійного представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука, передбачено для Генерального штабу Збройних Сил України повноваження визначати перелік військових частин, командирами яких здійснюється призов резервістів (крім резервістів, які уклали контракт на проходження служби у військовому резерві) та військовозобовʼязаних під час мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube