Мобілізація до 25 років: заборона є, але документ залишився засекреченим

За інформацією народного депутата Олексія Гончаренка, призов чоловіків до 25 років зупинено, однак офіційного підтвердження у вигляді директиви немає через її статус для службового користування

Мобілізація віком до 25 років
В Україні не мобілізують молодь до 25 років. Фото: Генштаб ЗСУ

Командування Сухопутних військ України повідомило, що директиву, яка забороняє мобілізацію чоловіків віком до 25 років, не буде опубліковано. Все  через її статус "для службового користування". Наразі незрозуміло, на який документ (бо офіційного документа немає - ред.) тоді можна було б посилатися у випадках спроб мобілізації осіб до 25 років.

Про це повідомляє судово-юридична газета. Як стверджує народний депутат Олексій Гончаренко, призов чоловіків віком від 18 до 25 років вже зупинено. Однак це стосується лише тих, хто є "обмежено придатним". Призов можливий лише за їх письмовою згодою.

Гончаренко також зазначив, що директива передбачає, що мобілізація охоплює чоловіків віком від 25 до 49 років, а чоловіки старші можуть бути призвані лише за окремим розпорядженням. Водночас, сам документ залишається засекреченим, що ускладнює його офіційне підтвердження.

У Сухопутних військах пояснюють, що обмеження публікації директиви пов’язане з безпекою та уникненням витоку інформації про українські мобілізаційні ресурси, яка може бути використана противником. 

"Передусім хочемо зауважити, що кожен громадянин віком від 18 до 60 років може добровільно доєднатися до війська, щоб наблизити нашу Перемогу. Ворог прийшов до нас зі зброєю. І ми повинні здолати його зі зброєю! Це єдиний шлях до Перемоги!" - вказали у Сухопутних військах.

Штрафи і кримінальна відповідальність за ухилення від мобілізації

Депутати Верховної Ради України пропонують військовозобов'язаним чоловікам знижку у 50% на штрафи від ТЦК, якщо вони добровільно погодяться оновити військово-облікові дані про себе. Відповідний законопроєкт №12093 7 жовтня скерували на розгляд Комітету. Але окрім знижок, документ також передбачає низку норм, які посилюватимуть механізми притягнення ухилянтів до відповідальності. Згідно з документом, повернення виклику ТЦК з відмітками про невручення повістки чи відмову в отриманні буде підставою для того, аби відразу скласти постанову про "заочний" штраф. А у разі несплати штрафу можуть арештувати рахунки військовозобов'язаного або іншим способом стягнути виплати.

Також нагадаємо, що українцям, які протягом 60 днів - до 16 липня 2024 року - не оновили свої військово-облікові дані чи порушили військовий облік, почнуть приходити штрафи. У деяких випадках штраф може автоматично подвоюватись з 17 500 грн до 35 000 грн. З врахуванням виконавчих витрат у 10% остаточна сума сягне цілих 37 500 тисяч.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube