Прикордонники не хотіли випускати з України ветерана війни з ампутованими ногами без довідки лікаря: як вирішилася ситуація

Читать на русском

Український військовий Олег Симороз розповів історію, яка трапилася з ним на КПП "Рава-Руська"

Читать на русском
Прикордонники на КПП Рава-Руська не пускали українського військового за кордон
На кордоні з Польщею українського військового, знятого з обліку, більше години протримали, вимагаючи довідку

Український військовий Олег Симороз розповів історію, яка трапилася з ним на КПП "Рава-Руська"

Український військовий Олег Симороз розповів, як прикордонники не хотіли випускати його з України. Ветеран війни з ампутованими ногами був знятий з обліку і хотів виїхати до Польщі через КПП Рава-Руська. Однак, за словами колишнього військового, у нього вимагали довідку від лікарів і більше години перевіряли документи.

Про цю ситуацію він розповів у себе в соцмережі Х. Врешті-решт історія завершилася благополучно. Йому дозволи перетнути кордон, але більше години співробітники ДПСУ перевіряли його документи.

"Проходжу кордон. Даю паспорт та військовий квиток, де зазначено, що "знято з військового обліку". Пан прикордонник: "А чи є медичні документи?" Я: вказую на нижні кінцівки. Прикордонник: Ні, ну я бачу, але все одно", - розповів свою історію ветеран війни.

Симороз був тяжко поранений 20 жовтня 2022 року на кордоні Донецької та Луганської областей у Серебрянському лісі, що неподалік Кремінної. У колишнього українського захисника ампутовано дві ноги і обидві вище за коліно. Незважаючи на те, що це найскладніша ампутація при протезуванні, йому поставили два протези. Але навіть попри це прикордонник зажадав від чоловіка медичних документів.

У мережі почали цікавитися, чи справді це обов'язкова процедура для проходження кордону навіть інвалідам. Коментатори припустили, що у будь-якому випадку ведуться облікові документи, в яких слід зазначати підстави для виїзду за кордон.

Ситуація багатьом користувачам соцмережі здалася звичайною на прикордонному пункті контролю. Вони вказують на різні причини, чому військового не випускали з України, навіть якщо він знятий з військового обліку. Перш за все, прикордонники мають велику відповідальність забезпечити безпеку країни, тому вони можуть перевіряти різні документи, щоб упевнитися, що немає ніяких проблем або загроз для національної безпеки.

Історії українських військових

У Дніпрі рятували 33-річного Захисника Івана Дзюбу з Хмельниччини. За 13 днів полону він зазнав чимало російських катувань. Чоловік повернувся додому з ампутованими ногами та без пальця на руці. Воїн проходив реабілітацію у Львові та вчиться ходити на протезах

Нагадаємо, що ветеран війни з Росією Юрій Гудименко вважає, що історія зі звільненням головкома Валерія Залужного була "некрасивою". Що ж до призначення Олександра Сирського, то і тут не все добре, адже генерала багато хто вважає "м'ясником". Загалом же кадрові ротації в армії скоріше негативно вплинули на бойовий дух війська. 

Нагадаємо, що головкома ЗСУ Валерія Залужного офіційно звільнили з посади в четвер, 8 лютого. Його місце тепер займає генерал Олександр Сирський, який раніше командував Сухопутними силами. 

Залужний пішов з посту відносно мирно. Влада одразу ж нагородила його зіркою Героя України, нагороду вручав особисто президент Володимир Зеленський. Однак все-таки не можна сказати, що сторони "розійшлися як друзі": все-таки голова держави саме звільнив Залужного. Самостійно той у відставку так і не відправився. Наразі Залужний готується очолити посаду Надзвичайного і Повноважного Посла у Великій Британії

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.