"Некрасива історія": ветеран війни розповів, як відставка Залужного та призначення Сирського вплинуть на військо

Читать на русском

Боєць Юрій Гудименко вважає, що ці події негативно повпливали на бойовий дух ЗСУ

Читать на русском
Відставка Залужного і призначення Сирського
Генерал Сирський взагалі має не надто гарну репутацію, акцентує військовий

Боєць Юрій Гудименко вважає, що ці події негативно повпливали на бойовий дух ЗСУ

Ветеран війни з росією Юрій Гудименко вважає, що історія зі звільненням головкома Валерія Залужного була "некрасивою". Що ж до призначення Олександра Сирського, то і тут не все добре, адже генерала багато хто вважає "м'ясником". Загалом же кадрові ротації в армії скоріше негативно вплинули на бойовий дух війська. 

Про це Гудименко розказав в інтерв'ю Інформатору. Повне відео розміщено на YouTube. 

За словами ветерана, вся історія зі звільненням відбулася не найкращим чином. Адже будь-кому очевидне, що питання є суто політичним. Це, в свою чергу, негативно вплинуло на бойових дух українських захисників.

"Жодної претензії (до Залужного - ред.) не озвучувалося. Реально ж не озвучувалося", - акцентує Гудименко.

При цьому, як каже боєць, в ОП вирішили "оформити" відставку красиво. Залужному вручили зірку Героя України, віддали почесті, потиснули руку тощо. Але все, що цьому передувало - "катастрофа" з точки зору комунікації з суспільством, вважає Гудименко.

"Залужний користувався в армії дуже великим авторитетом. Дуже великим. Жоден авторитет не може бути стовідсотковим... Але його репутація у війську... Повага була дуже-дуже серйозна до Залужного. У Сирського... погана репутація у військах. Це факт. Конкретно - у нього репутація м'ясника", - розповідає ветеран.

Гудименко каже, що Сирський - досвідчений військовий. Також він "по-хорошому відморожений". Але кількість загиблих при операціях, які планував Сирський, завжди була дуже великою, зазначив боєць. 

Відставка Залужного та призначення Сирського 

Нагадаємо, що головкома ЗСУ Валерія Залужного офіційно звільнили з посади в четвер, 8 лютого. Його місце тепер займає генерал Олександр Сирський, який раніше командував Сухопутними силами. 

Залужний пішов з посту відносно мирно. Влада одразу ж нагородила його зіркою Героя України, нагороду вручав особисто президент Володимир Зеленський. Однак все-таки не можна сказати, що сторони "розійшлися як друзі": все-таки голова держави саме звільнив Залужного. Самостійно той у відставку так і не відправився.

 

Головний театр бойових дій 2024 року перенесеться на Чорне море: чи вдасться Україні відстояти здатність експортувати сільгосппродукцію без "зернової угоди", з якої рф вийшла ще у липні 2023-го - розмірковує головний редактор Інформатора Андрій Хрустальов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.