Прихована сторона Спасу! Як з розумом використовувати шкаралупу волоського горіха

Шкаралупі можна знайти застосування на городі, вдома та для підтримки краси та здоров'я

Горіхи, скраб та настоянка
Багато господинь даремно викидають шкаралупу волоського горіха

Багато господинь просто викидають шкаралупу волоського горіха. Але якщо знати деякі секрети, то їй можна знайти застосування на городі, вдома та для підтримки краси та здоров'я.

Використання шкаралупи волоського горіха на городі

Шкаралупу волоських горіхів використовують у знижених місцях ділянки, як дренаж. Також горіховою шкаралупою можна замінити керамзит та використовувати при висадженні розсади та кімнатних рослин, саджанців плодових та декоративних культур, створенні високих грядок. Її можна використовувати навіть для посадки орхідей, насамперед подрібнивши до розміру 0,5-1 см.

  • Золу з волоських горіхів використовують у городі для удобрення ґрунту, поліпшення його структури та боротьби зі шкідниками та хворобами.
  • Шкаралупу використовують у ландшафтному дизайні - як прикрасу навколо квітів та кущів, для створення доріжок у дворі, саду чи городі.
  • Шкаралупу використовують як мульчу. Для мульчування дерев та кущів підходять половинки шкаралупи та шматки розміром 1,5-2 см, для квітів та городніх грядок - до 0,5 см. Якщо зробити товщину шару, що мульчує, до 5 см, це захистить від бур'янів.
  • Подрібнена до стану пилу шкаралупа волоського горіха застосовується на городі як добрива та розпушувачі ґрунту.

 Користь шкаралупи для здоров'я

Виділяють такі напрями, в яких настої на основі волоського горіха мають найбільш позитивні результати:

  • Для усунення зубного нальоту та каменю. Настої та відвари швидко розм'якшують і за допомогою щітки усувають наліт з емалі. В результаті зуби повертаються до первісної білизни. А існуючі антибактеріальні властивості засобу на тривалий період запобігають появі нового нальоту.
  • Її використовують для загоєння ран. Шкаралупу волоського горіха необхідно подрібнити, залити окропом і проварити протягом години. Потім отриманим засобом промивають рани та виразки. 
  • Також з перегородок волоського горіха виготовляють настої для лікування захворювань щитовидної залози. В офіційній медицині настоянку з перетинок використовують при набряках, болях та запальних процесах у м'язах (методом розтирання).
    Настоянка з горіхів
    Настоянка з горіхів

 Корисні властивості шкаралупи для краси

  • Відвари для шкірних покривів - усуває з верхніх шарів відмерлі та ороговілі ділянки верхніх шарів епідермісу. Покращує регенерацію шкіри, сприяє нейтралізації недосконалостей на шкірі, загоює рани та усуває косметичні дефекти у вигляді рубців.
  • Для зміцнення волосяного покриву відвари сприяють відновленню структури волосся, повертають початковий відтінок. А також позитивно впливають при фарбуванні волосся фарбами, закріплюючи отриманий ефект. Завдяки такому впливу волосся набуває стійкого кольору на тривалий період часу.
  • Скраб для тіла. Зазвичай такий засіб рекомендують жінкам з жирною шкірою, але завдяки ефекту, що відлущує, він підходить практично всім (з обережністю варто використовувати тільки людям з дуже ніжною і чутливою дермою). Для приготування знадобляться чайна ложка меду, перемелена в кавомолці горіхова шкаралупа та кілька крапель лимонної ефірної олії.
    Горіховий скраб для тіла
    Горіховий скраб для тіла

     

Готують косметичний засіб так: Шкаралупу спочатку ламають на шматки молотком, а потім подрібнюють. Частинки мають нагадувати крупу. Чим дрібніші фрагменти, тим ефективніше працює скраб. Потім до готової сировини додають мед, ефірну олію і ретельно перемішують, а потім використовують під час прийняття ванни або душу.

Шкода та протипоказання

Не варто вживати різні настої, приготовані на основі твердої поверхні горіхів, без рекомендацій лікаря. При безконтрольному вживанні може бути виявлено як серйозні наслідки, так і протипоказання до застосування:

  • Насамперед заборонено введення препаратів із шкаралупи людям із збільшеними показниками згортання лімфи.
  • Не варто вживати пацієнтам із розладами кишечника.
  • Хворим із збільшеною масою тіла заборонено вводити в організм понад 30 гр. засоби.
  • Приймати настої слід з обережністю, є можливість спровокувати виникнення алергічної реакції. Вона проявляється практично відразу після введення ліків у органи травлення. На тілі виникає запалена висипка, сильний свербіж. Може виникнути набряк губ, гортані, язика. Часто присутні запаморочення, закладеність носа. Фіксується в таких випадках задишка.
  • Деякі випадки характеризуються запізнілим проявом побічних ефектів. У людини виникає постійна втома та депресивний стан. З'являються хронічні проблеми з кишечником у вигляді запорів або, навпаки, рідкого випорожнення.
  • Неправильне використання лікарських засобів народної медицини може призвести до виникнення спазмів кровоносних капілярів у головному мозку, запальний процес мигдаликів та їх значне збільшення без жодних причин.
  • Збільшені дозування часто провокують діатез, стоматит чи кропив'янку. Крім цього, ненормоване дозування спричиняє розвиток гострих форм коліту, екземи та псоріазу.

На перший погляд горіхова шкаралупа може здатися звичайним сміттям, але якщо виявити кмітливість і трохи терпіння, то з її допомогою можна покращити здоров'я, зберегти молодість та полегшити догляд за рослинами у квартирі та на городі.

Раніше Інформатор писав про те, як визначити дефіцит вітамінів без аналізів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube