У грецього горіха майже немає недоліків: корисні властивості та протипоказання продукту
Волоські горіхи є найбільш популярними та доступними в Україні, вони добре ростуть в наших погодних умовах. Грецький горіх вкрай багатий вітамінами і корисними речовинами. Його головним недоліком є висока калорійність.
У ядрах волоського горіха є речовини, які необхідні для життя людини - 30-80% жиру, 10-25% білка і 5-20% вуглеводів. Також у складі цих горіхів більше 20 вільних незамінних амінокислот, а також вітаміни B1, B2, C, PP, йод, каротин, залізо, ефірне масло, кобальт, дубильні речовини і дуже коштовна фітонцидна речовина - юглон.
Особливу увагу на волоські горіхи потрібно звернути тим, хто не вживає м’ясо, оскільки білок, який міститься в горіху рівноцінний білку молока і м’яса, але засвоюється набагато легше, завдяки високому вмісту лізину.
Чим корисні волоські горіхи, скільки і кому їх можна з'їсти, щоб не нашкодити здоров'ю, читайте в матеріалі Інформатора.
Через свою форму, схожу на частки головного мозку, волоський горіх називають «їжею для розуму». Але справа не у зовнішній схожості. Сучасні дослідження показали, що додавання волоських горіхів у раціон поліпшує когнітивні функції і короткочасну пам'ять, і знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.
Корисною для імунітету вважається олія горіха. Її рекомендується приймати для зміцнення імунітету проти респіраторних захворювань. Також олія волоського горіха має протипухлинну дію і підвищує опірність радіації.
Волоські горіхи позитивно впливають на гормональний фон жінок. Корисні вони при порушеннях менструального циклу і хворобливих місячних. Речовини в складі цього продукту нормалізують роботу статевих залоз. Вагітним жінкам рекомендується їсти цей горіх для профілактики дефіциту заліза.
Волоський горіх корисний для нервової системи через багатий вміст фолієвої кислоти і вітамінів групи В. Ці речовини допомагають впоратися зі стресом і депресією, покращують настрій. Завдяки лецитину волоські горіхи зміцнюють пам’ять, знімають нервову напругу і активують роботу мозку, а альфа-лінолева кислота сприяє зниженню ризику виникнення серцево-судинних захворювань і зміцненню кісткової тканини.
Попри свою високу жирність, волоський горіх ефективно знижує рівень холестерину в крові. Калій і магній в складі горіхів знижують ризик інфарктів та інсультів, зміцнюють стінки судин, призводять до норми артеріальний тиск.
Нещодавні дослідження показали, що грецький горіх не лише збільшує кількість корисних мікробів, які виробляють масляну кислоту (або бутират – необхідний метаболіт для кишкового здоров'я), а й знижує вторинні жовчні кислоти. Незважаючи на високу калорійність, їх можна включати до раціону під час дієти. У складі грецьких горіхів велика кількість клітковини, білка та жиру, які допомагають відчувати ситість та запобігають переїданню. Нещодавно ізраїльські вчені з’ясували, що волоський горіх допомагає їсти менше. У нього висока кислотність, і завдяки цьому, апетит вгамовується.
Ряд досліджень показали, що помірне вживання волоських горіхів не лише не призводить до набору маси тіла, а й знижує ризик метаболічного синдрому та ожиріння. Як і інші горіхи, волоські відносяться до продуктів з низьким гіпоглікемічним індексом і безпечні для діабетиків.
Регулярне вживання волоських горіхів позитивно впливає на якість сперми. Таких результатів досягли вчені у ході багатомісячного експерименту, в якому одні чоловіки додали до раціону 75 г горіхів, а інші дотримувалися звичного харчування. В результаті учасників із першої групи спостерігалося поліпшення життєздатності, рухливості та морфології сперматозоїдів.
У волоського горіха майже немає протипоказань, проте до тих, які є, лікарі радять поставитись серйозно:
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, чому лікарі дозіоляють інколи їсти немиті ягоди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.