Чи можна порозумнішати від горіхів. Висновок вчених

У грецього горіха майже немає недоліків: корисні властивості та протипоказання продукту

Головне, не переїдати
При регулярному споживанні волоського горіха стан здоров'я людини значно покращиться

Волоські горіхи є найбільш популярними та доступними в Україні, вони добре ростуть в наших погодних умовах. Грецький горіх вкрай багатий вітамінами і корисними речовинами. Його головним недоліком є висока калорійність.

У ядрах волоського горіха є речовини, які необхідні для життя людини - 30-80% жиру, 10-25% білка і 5-20% вуглеводів. Також у складі цих горіхів більше 20 вільних незамінних амінокислот, а також вітаміни B1, B2, C, PP, йод, каротин, залізо, ефірне масло, кобальт, дубильні речовини і дуже коштовна фітонцидна речовина - юглон.

Особливу увагу на волоські горіхи потрібно звернути тим, хто не вживає м’ясо, оскільки білок, який міститься в горіху рівноцінний білку молока і м’яса, але засвоюється набагато легше, завдяки високому вмісту лізину.

Чим корисні волоські горіхи, скільки і кому їх можна з'їсти, щоб не нашкодити здоров'ю, читайте в матеріалі Інформатора. 

Користь для мозку

Через свою форму, схожу на частки головного мозку, волоський горіх називають «їжею для розуму». Але справа не у зовнішній схожості. Сучасні дослідження показали, що додавання волоських горіхів у раціон поліпшує когнітивні функції і короткочасну пам'ять, і знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Волоський горіх може замінити м'ясо: корисні властивості та протипоказання продукту 1

Волоський горіх для імунітету

Корисною для імунітету вважається олія горіха. Її рекомендується приймати для зміцнення імунітету проти респіраторних захворювань. Також олія волоського горіха має протипухлинну дію і підвищує опірність радіації.

Користь волоського горіха для жінок

Волоські горіхи позитивно впливають на гормональний фон жінок. Корисні вони при порушеннях менструального циклу і хворобливих місячних. Речовини в складі цього продукту нормалізують роботу статевих залоз. Вагітним жінкам рекомендується їсти цей горіх для профілактики дефіциту заліза.

Волоський горіх може замінити м'ясо: корисні властивості та протипоказання продукту 2

Користь для нервової системи та пам‘яті

Волоський горіх корисний для нервової системи через багатий вміст фолієвої кислоти і вітамінів групи В. Ці речовини допомагають впоратися зі стресом і депресією, покращують настрій. Завдяки лецитину волоські горіхи зміцнюють пам’ять, знімають нервову напругу і активують роботу мозку, а альфа-лінолева кислота сприяє зниженню ризику виникнення серцево-судинних захворювань і зміцненню кісткової тканини.

Волоський горіх для крові

Попри свою високу жирність, волоський горіх ефективно знижує рівень холестерину в крові. Калій і магній в складі горіхів знижують ризик інфарктів та інсультів, зміцнюють стінки судин, призводять до норми артеріальний тиск.

Волоський горіх може замінити м'ясо: корисні властивості та протипоказання продукту 3

Волоський горіх для метаболізму

Нещодавні дослідження показали, що грецький горіх не лише збільшує кількість корисних мікробів, які виробляють масляну кислоту (або бутират – необхідний метаболіт для кишкового здоров'я), а й знижує вторинні жовчні кислоти. Незважаючи на високу калорійність, їх можна включати до раціону під час дієти. У складі грецьких горіхів велика кількість клітковини, білка та жиру, які допомагають відчувати ситість та запобігають переїданню. Нещодавно ізраїльські вчені з’ясували, що волоський горіх допомагає їсти менше. У нього висока кислотність, і завдяки цьому, апетит вгамовується.

Ряд досліджень показали, що помірне вживання волоських горіхів не лише не призводить до набору маси тіла, а й знижує ризик метаболічного синдрому та ожирінняЯк і інші горіхи, волоські відносяться до продуктів з низьким гіпоглікемічним індексом і безпечні для діабетиків. 

Користь волоського горіха для чоловіків

Регулярне вживання волоських горіхів позитивно впливає на якість сперми. Таких результатів досягли вчені у ході багатомісячного експерименту, в якому одні чоловіки додали до раціону 75 г горіхів, а інші дотримувалися звичного харчування. В результаті учасників із першої групи спостерігалося поліпшення життєздатності, рухливості та морфології сперматозоїдів.

Волоський горіх може замінити м'ясо: корисні властивості та протипоказання продукту 4

Чим шкідливий волоський горіх

У волоського горіха майже немає протипоказань, проте до тих, які є, лікарі радять поставитись серйозно:

  • Цей горіх є дуже сильним алергеном. З обережністю його слід вживати людям, схильним до алергій.
  • Волоський горіх не можна їсти при псоріазі, екземі, нейродерміті та інших шкірних захворюваннях, оскільки продукт може загострити хворобу.
  • При хворобах кишечника і підшлункової залози вживати горіх небажано.
  • Переїдання від волоських горіхів може викликати головні болі, запалення мигдалин, набряк горла. Рекомендується з'їдати не більше 100 г горіха на добу.
  • Волоський горіх дуже калорійний - він містить 653 ккал/100 г. З обережністю приймати людям із зайвою вагою. Надмірне вживання сприяє ожирінню. 

Корисні поради щодо вживання волоського горіху

  • Вживати горіхи можна не більше 100 г на день. Людям, у яких після вживання горіхів виникає печія, краще зменшити їх кількість у своєму раціоні або й взагалі не їсти.
  • Не забувайте, що горіхи - це самостійна їжа. Горіхи здатні замінити собою сніданок чи стати смачним перекусом. Салат з горіхами, овочами та зеленню буде гарною ідеєю для приготування легкої страви. Їх не варто їсти після обіду та вечері, вони важко перетравлюються шлунком. Крім того, горіхи слід запивати великою кількістю води.
  • Не вживайте горіхи при серйозних захворюваннях. Горіхи засвоюються організмом дуже повільно. Якщо у вас є певні проблеми з печінкою, то краще відмовитись від вживання горіхів, адже це важка їжа. 
  • Надавайте перевагу сирим, а не смаженим горіхам. Підсмажені горіхи втрачаються більшу частину мінералів та корисних ферментів. Будьте уважними при покупці горіхів у супермаркеті - 90% з них продаються підсмаженими.
  • Замочуйте горіхи у воді після покупки. Продавці часто спеціально обробляють горіхи, щоб вони довше зберігалися. Тому експерти рекомендують замочувати їх у воді кімнатної температури від 3 до 18 годин. Після цього розстеліть їх на папір і підсушіть протягом 2 год. Це робить горіхи чистими та більш корисними, оскільки, коли вони підсушені, вони не виділяють усі корисні речовини, які у них зберігаються.
  • Купуйте частіше саме волоський горіх. Експерти стверджують, що все-таки найкориснішим видом горіхів є волоський. Він багатий на кальцій, калій, магній та фосфор. Волоський горіх допомагає при авітамінозі і є корисним для суглобів.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, чому лікарі дозіоляють інколи їсти немиті ягоди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube