Правило п'яти годин зробить порожній день успішним: хитра система від Ілона Маска, Опри Вінфрі та Білла Гейтса

Читать на русском

Як перетворити марно витрачений день на корисний.

Читать на русском
Життя, лайфхак, корисні поради
Що таке правило 5 годин?

Як перетворити марно витрачений день на корисний.

У кожного з нас в добі є однакові 24 години, що включають кілька годин на дозвілля. Те, як ми проводимо їх, багато в чому залежить від нашої статі та культурного контексту. Дехто витрачає увесь цей час на розваги. Однак існує більш продуктивне так зване "правило 5 годин", яке вимагає хоча би одну з них приділяти навчанню та роздумам. Це трюк, яким користуються найбагатші та найуспішніші люди світу. Згідно із "правилом 5 годин", те, як ми витрачаємо свій вільний час, може означати різницю між успіхом і посередністю, пише BIGthink.

Правило 5 годин: як це працює

За останні кілька десятиліть виникла ціла індустрія, котра досліджує та розбирає звички й цінності мільйонерів. Один з ключових висновків, що повторюється знову і знову, відомий як "правило 5 годин". Коротше кажучи, це правило, за яким ми витрачаємо одну годину на день на навчання та інтелектуальну роботу. Ми робимо це п’ять разів на тиждень, що й складає - 5 годин.

Цей денний розклад придумав Бенджамін Франклін, який щодня присвячував хоча б годину вивченню чогось нового. Нині американський національний герой - тоді вставав рано, щоб читати й писати. Він навіть створив власний клуб ремісників та експериментаторів. Сьогодні Ілон Маск, Опра Вінфрі та Білл Гейтс використовують свою версію "правила 5 годин". Ідея полягає в тому, щоб присвятити годину вашого дня навчанню, адже це:

  • тренує розум,
  • навчає дисципліні,
  • покращує навички.

Чим зайнятись протягом години

Зрозуміло, що після довгого дня, з втомленими очима та пульсуючою від перенапруги головою, більшість із нас потягнеться до пульта від телевізора, а не до книжки. Але ось три перші кроки до "правила 5 годин".

Читання друкованих книжок - це один із способів навчання, але не єдиний. Сьогодні подкасти, аудіокниги та розмовне радіо - це чудові способи провести час. Більше того, в Інтернеті повно освітніх, розважальних і повчальних статей великого формату, які набагато легше засвоюються, ніж величезні томи, від яких втомлюється рука. Інформатор регулярно ділиться таким контентом з читачами!

Ці люди друню не порадять!
Ці люди друню не порадять!

Експериментуйте. Покращувати себе - не завжди означає забивати голову новими фактами. Найуспішнішими людьми в житті стали не ті, хто наткнувся на чарівний скарб у лісі, а ті, хто намагався і не здавався, намагався і знову не здавався!

У своїй книзі "Пристосуйся: чому успіх завжди починається з невдачі" Тім Гарфорд пояснює, як працює успіх: "по-перше, шукайте нові ідеї та пробуйте нові речі, по-друге, пробуючи щось нове, не бійтесь пережити невдачу, й по-третє, в процесі шукайте зворотний зв’язок і вчіться на своїх помилках". Отже, спробуйте щось нове, щось інше. Коли ми експериментуємо, то багато чого вчимося!

Аналізуйте і рефлексуйте. Невдача має цінність лише тоді, коли вона покращує майбутнє. Кожна невдача різна, і кожна поразка ближча до перемоги, ніж попередня. Є багато способів рефлексії. Для деяких це може означати щоденник або просто десять хвилин, витрачених на роздуми. Для інших це може означати обговорення речей і розбір того, що сталося. Коли ми розмірковуємо над пережитим та своїми помилками, ми перетворюємо невдачі на досвід.

Анатомія дня: про що говорить нам статистика

У добі 24 години, що дорівнює 1440 хвилин. Людина в середньому спить близько восьми годин (найбільше сплять голландці, найменше – сінгапурці). Це залишає 16 годин неспання. Нам потрібно відняти сім-вісім годин на день, протягом яких більшість людей працюють. Отже, у нас залишилося дев’ять годин.

Більшу частину цих дев’яти годин займає управління життям: покупки, робота по дому, догляд за хатніми тваринами та дітьми, приготування їжі, прибирання. Звичайно, у цій категорії приховані величезні культурні відмінності. Так, у Франції, Греції, Італії та Іспанії витрачають більше часу на їжу, ніж в більшості інших європейських країн. Країною, де люди витрачають найменше часу на їжу є США - тільки уявіть, усього 63 хвилини на день!

Також існує величезна невідповідність у тому, як робота по дому розподіляється між статями. Згідно статистики, у всьому світі жінки витрачають у два-десять разів більше часу на неоплачувану роботу по догляду, ніж чоловіки. Це впливає на те, скільки годин відпочинку мають представники різних статей. Так, у Норвегії та Новій Зеландії різниця майже незначна. Однак у Португалії та Індії чоловіки мають на 50% більше вільного часу, ніж жінки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.