Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Основне питання полягає в правилах вручення повістки та вимогах законодавства
Під час мобілізації в Україні частину повісток залишають у поштових скриньках, або ж відправляють рекомендованим листом. Багато українців не знають, чи наступає відповідальність, якщо повістки, надіслані таким чином проігнорувати і не з'явитися до ТЦК. Зокрема, якщо повістку знайшли у скриньці в себе вдома, і ви ніяк не повідомляли про отримання листа - покарання не буде. Водночас, рекомендований лист, який ви отримали за розписом - інша справа.
Про те, якими будуть наслідки, якщо проігнорувати повістку у поштовій скриньці, та про те, що передбачає підпис в отриманні рекомендованого листа з повісткою, розповів юрист Антон Маринич у коментарі виданню "РБК-Україна".
За словами юриста Маринича, в Україні існують чіткі правила вручення повісток, які передбачають, що документ вручається саме тій особі, яку планують мобілізувати до війська, і що вона особисто поставить підпис в отриманні відповідного документа. Відтак, повістки, просто залишені у поштовій скриньці можна ігнорувати, бо такий спосіб вручення документа вважається неправильним оповіщенням.
Юрист наголосив, що часто повістки приходять за адресами реєстрації, а не фактичного проживання особи. Також вони можуть прийти на адресу орендарів. У такому випадку останнім слід повідомити військовозобов'язаного про повістку. Втім, якщо військовозобов'язаний не з'явився до ТЦК та СП після того, як повістку кинули у поштову скриньку - жодної відповідальності не настає.
"Повістки у поштові скриньки можуть надсилати, щоб нагадати військовозобов'язаним, що у них є обов'язок навіть без повістки в окремих випадках з'явитися в ТЦК", – пояснює адвокат.
Частину повісток можуть відправляти рекомендованим листом. У випадку, якщо в описі листа чітко зазначено, що у вкладенні є повістка для конкретної особи і ця особа на пошті розписалася в отриманні рекомендованого листа, ТЦК вважатимуть такий документ вручений, оскільки військкомат отримає документ-підтвердження про вручення повістки. Мова йде про накладну та другий екземпляр опису рекомендованого листа.
"Якщо надсилається лист з описом вкладення, де вказано, що це повістка для конкретної особи, і при цьому людина її особисто отримала, вважаю, що це буде вважатися належним способом оповіщення. Адже в таких випадках військкомат тоді буде мати підтвердження (другий екземпляр опису та накладну з трек-номером), що документ отримала саме ця людина", – повідомив юрист.
У випадку, якщо у поштовій скриньці залишили лист звичайний, - то за його ігнорування наслідків не буде. Нагадаємо, раніше Інформатор писав, до якого терміну потрібно з'явитися у військкомат після отримання повістки. Також ми писали, якими будуть повістки з 1 серпня 2023 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber