Мобілізація в Україні: чи вирішують ТЦК та СП, у яких частинах служитимуть військовозобов'язані

Українцям розповіли, хто вирішує, куди направляти мобілізованих

Чи вирішують ТЦК та СП, де саме служитимуть військовозобов'язані
Мобілізація в Україні

ТЦК СП не можуть впливати на процеси переміщення військовослужбовців з однієї військової частини до іншої. Військкомати можуть лише проводити призов, а скеруванням військовозобов'язаних до конкретних військових частин для проходження служби займається виключно їхнє військове командування.

Про вплив ТЦК та СП на ймовірне місце служби військового у коментарі "ТСН" розповіла адвокат Марина Бекало. Фахівець пояснила, чому ТЦК та СП не мають права скеровувати військовозобов'язаних у військові частини. 

Вплив ТЦК та СП на місце служби: що відомо

За словами Бекало, після скерування військовозобов'язаного на службу ТЦК СП автоматично знімають таких чоловіка чи жінку зі свого внутрішнього обліку. Після цього військовослужбовець підпорядковується лише своєму військовому командуванню. Якщо ж військове командування своїм наказом звільнило військовослужбовця із військової частини - він повинен повідомити про це ТЦК та СП. 

"Після звільнення з військової служби за наказом командира відповідної військової частини, звільнений військовослужбовець має звернутися до ТЦК СП з документами про звільнення за місцем своєї реєстрації для взяття його на військовий облік військовозобов’язаних. А отже з моменту призову військовослужбовця до моменту його звільнення з військової служби та взяття ТЦК СП на військовий облік, питання, що пов'язані із проходженням військовослужбовцем військової служби вирішуються виключно відповідними військовими частинами", – пояснила Бекало.

Таким чином, ТЦК СП не мають можливості впливати на те, у якій військовій частині  будуть служити військовослужбовці. Це рішення приймається виключно військовим командуванням.

Мобілізація: що обговорюють

Студентів-здобувачів другої освіти, які старші 30 років, планують мобілізувати, оскільки право на відстрочку вони мужуть втратити. Наразі в Україні продовжується активне обговорення цієї теми, і різні політики та чиновники висловлюють аргументи як "за", так і "проти". 

Також ми з'ясували, до якого терміну потрібно з'явитися у військкомат після отримання повістки. За порушення термінів можуть накласти покарання за законом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube