У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Не всі українці знають, що після отримання повістки у них є час у, мінімум, три дні для того, щоб прибути у військкомат. Повістки типу "вручили сьогодні й з'явитися сьогодні" є зловживанням
В Україні продовжили мобілізацію до лав ЗСУ та військовий стан. Усі чоловіки призовного віку - від 18 до 60 років - повинні відбути службу у рядах ЗСУ. Втім, далеко не всі громадяни знають, що після того, як вони отримали повістку, у них є, щонайменше, три дні для того, щоб прибути до військкомату. При цьому повістки типу "сьогодні отримав і сьогодні маєш з'явитися у ТЦК" є зловживанням.
Детальніше про термін прибуття до військкомату після вручення повістки розповіла адвокат юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко.
За її словами, нормативними актами взагалі не встановлено чіткий термін часу від моменту вручення повістки до моменту прибуття до військкомату. Тому повістка, виписана "сьогодні і з'явитися теж сьогодні", або виписана "сьогодні і з'явитися завтра" - є зловживанням. А, оскільки, чіткі норми відсутні - то представники ТЦК часто вказують саме такі дати.
За словами Аніщенко, у повісті має чітко стояти дата, у яку слід з'явитися до військкомату, але у громадянина є, щонайменше, три доби від моменту, коли він отримав повістку.
Адвокат радить усім, хто отримав повістку "сьогодні на сьогодні, або завтра" відразу повідомляти про те, що з'явитися у такий короткий термін не вийде.
З досвіду спілкування з клієнтами з цього питання, зазначу, що рекомендую тим, кому виписують повістки, одразу на місці зазначати про неможливість з’явитися "завтра" і погодити дату прибуття до військкомату, - каже адвокат.