На базі зможуть постійно проживати близько 10 тисяч солдатів НАТО та члени їхніх родин, вона стане найважливішим об’єктом НАТО в Європі
У Румунії розпочалося будівництво найбільшої в Європі бази НАТО. На її території зможуть постійно проживати близько 10 тисяч військових, також там можна буде розміщувати будь-який тип озброєнь. Вартість проєкту - 2,5 млрд євро.
Про це пише Euronews. Видання зазначає, що база буде розміром з невелике місто та займатиме приблизно 2800 гектарів із загальним периметром 30 кілометрів.
На майданчику зможуть постійно проживати близько 10 тисяч солдатів НАТО та члени їхніх родин. Проєкт вартістю 2,5 мільярда євро включає злітно-посадкові смуги, збройові платформи, ангари для військових літаків, а також школи, дитячі садки, житлові приміщення, магазини, аптеки та лікарню, тобто все необхідне для бійців та їхніх рідних.
Об'єкт зводять в окрузі Констанци (румунський порт на Чорному морі) на основі вже існуючої натовської авіабази "Михаїл Когельничану" (близько 100 км до кордону з Україною. - Ред). Проєкт розбудови має перетворити цю базу на найважливіший об’єкт НАТО в Європі.
Роботи на базі НАТО розпочались з базової інфраструктури, тобто під’їзних шляхів та електромережі, а незабаром розпочнеться будівництво нової злітно-посадкової смуги, яка буде паралельна існуючій. Їх з’єднають, а у східній частині розвинуть інфраструктуру аеропорту з новими руліжними доріжками, паркінгами та можливостями для різних типів літаків.
Роботи з розширення йдуть повним ходом, після завершення база "Михаїл Когельничану" стане найбільшою в Європі. Вона перевершить Rammstein у Німеччині та зможе розмістити будь-який тип бойових засобів.
Зараз на авіабазі перебуває близько п'яти тисяч військовослужбовців. Більшість із яких - американські солдати.
"База "Михаїл Когельничану" стане найважливішою постійною військовою структурою НАТО в безпосередній близькості від конфлікту на півдні України. Давайте не будемо думати, що цей конфлікт закінчиться цього року, у 2025 році чи у 2026 році, це довготривалий конфлікт", - заявив Дорін Попеску, румунський геополітичний аналітик.
На початку березня цього року в Албанії відкрилася перша база НАТО. Авіабаза, розташована за 80 км на південь від столиці Тирани, покликана захистити регіон від загроз з боку росії.
На модернізацію радянської бази Північноатлантичний альянс направив близько 50 млн євро. Реконструкція об'єкта розпочалася у 2019 році. За цей час відремонтували злітно-посадкові смуги, диспетчерську вежу, ангари та склади. Згідно зі словами виконуючого обов'язки прессекретаря НАТО Ділана Уайта, авіабаза слугуватиме важливим вузлом НАТО і зміцнить присутність Альянсу на Західних Балканах.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.