Правило 21 секунди для вашого здоров'я
Бути людиною інколи виснажливо. Ви несете відповідальність за те, щоб споживати потрібну кількість їжі та води, а потім вам доведеться мати справу з наслідками того, що це виходить з іншого кінця. Це те, що змушує багатьох із нас мочитися щоразу, коли ми збираємося вийти з дому. Та чи завжди це гарна ідея, пише IFLScience.
У 2015 році Шнобелівська премія з фізики була присуджена команді, яка змоделювала динаміку рідини, пов’язану з сечовипусканням для різноманітних тварин різного розміру. Вони відкрили так званий закон сечовипускання про те, як тварини вагою понад 3 кілограми спорожняють свій сечовий міхур протягом 21 секунди.
Уролог і доктор медичних наук Ніколь Айзенбраун каже, що це правило 21 секунди можна використовувати, щоб допомогти стежити за власним здоров’ям і звичками. Отже, якщо ви мочитеся більше 21 секунди, це означає, що ви трималися аж занадто довго.
Середня кількість сечовипускань на день становить від 4 до 8 разів, плюс один раз на ніч, якщо вам менше 60 років, або двічі на ніч, якщо вам більше 60 років. Обмеження продиктовано гнучкістю сечового міхура, і це може змінитися, якщо ви змушуєте себе мочитися частіше, ніж це насправді потрібно. Тоді ви можете легко перевищити кілкість у 4-8 сечовипускань нан день. А це може викликати симптоми гіперактивного сечового міхура.
Сечовий міхур може вмістити до 600 мл рідини, але якщо ви розівєте у себе гіперактивність органу, то потреба мочитися виникатиме раптово й гостро. Це може навчити сечовий міхур переставати бути таким розтягнутим, викликаючи бажання до того, як дійсно настане час. Проте цей процес є зворотнім, кажуть лікарі.
Частота, з якою ми мочимося, також може бути розумінням нашого здоров’я. Якщо вас турбує частота сечовипускання або те, що виділяється під час сечовипускання, важливо поговорити про це з вашим лікарем!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.