Полярники показали, як синьоокі баклани годують малечу: відео

Вони мають досить екзотичну зовнішність

Полярники показали, як синьоокі баклани годують малечу: відео

Синьоокі антарктичні баклани – це морські птахи, що живуть в районі станції "Академік Вернадський". Їх можна впізнати за синім кільцем шкіри навколо темних очей, а також помаранчевими наростами над клювом.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Сім'ї бакланів зафільмували полярники під час обліку тварин на одному з островів неподалік від станції. 

"Поки в Антарктиді зима, наш острів оточений кригою і в українських полярників майже не лишилося хутряно-пір'яних сусідів, знайшли для вас чудове літнє відео, коли на білому континенті вирує життя і триває бебі-бум", - кажуть у Національному антарктичному науковому центрі. 

Синьоокі антарктичні баклани мають досить екзотичну зовнішність. Темні очі птахів оточені синім кільцем шкіри, а над дзьобом у них є помаранчеві нарости. Дорослі баклани – чорно-білі, але пташенята народжуються голими й за кілька днів покриваються коричневим пухом. Приблизно за 2 місяці пух пташенят змінюється на коричневе пір'я, яке набуває чорного кольору до 2 років.

Батьки продовжують "висиджувати" малечу перші кілька тижнів після народження – щоб зігрівати та годувати. У раціоні бакланів переважає риба, за якою птахи пірнають прудко й глибоко. Баклани можуть знаходитись під водою по кілька хвилин й занурюватися на глибину понад 100 метрів. Добре плавати й глибоко пірнати їм допомагають широкі лапи з перетинками між пальцями.

Як і пінгвіни, баклани опікуються потомством по черзі: доки один полює за рибою, інший залишається в гнізді. Зовсім маленькі пташенята беруть їжу з дзьоба батьків, а доросліші можуть повністю занурити голову в їхній рот. Іноді вони дуже наполегливо вимагають годування, як видно на відео. А ще баклани між собою "розмовляють", тож неодмінно ввімкніть звук. 

Нагадаємо, полярники станції "Академік Вернадський" для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Крім того, криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.

Також Інформатор писав, для чого полярники станції "Академік Вернадський" їздять на сусідні острови

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Відео: Олександр Книжатко

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube