Зеленський закликав західні країни не витрачати гроші на українських біженців, а відправити їх додому

В Україні зараз налічують 10,8 млн пенсіонерів, а 7,5 млн українців перебувають за кордоном

Зеленський
Зеленський прагне повернення біженців

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Заходу "політично вигідно" не інвестувати кошти в українців, які не працюють за межами країни. Він вважає доречним відправити їх назад на батьківщину. Президент наголосив, що це потрібно робити без примусу і створити всі умови, щоб вони хотіли повернутися.

Про це він повідомив під час форуму "Україна 2024. Незалежність". Глава держави пояснив, що Україна має повернути 7,5 млн біженців з-за кордону, щоб "годувати" 10,5 млн пенсіонерів. Але зробити це потрібно "без примусу, щоб вони хотіли це зробити".

"Звичайно, я тільки за, якщо українці приїдуть. Але без примусу... Я дуже хотів би, щоб усі українці були тут за умови їх рішення", - додав Зеленський.

За словами президента, йдеться не про особистості, а про "інституційність процесу". Він наголосив, що якщо ми не виведемо з тіні всіх платників податків і якщо не повернемо українців додому, у нас буде серйозний виклик і після війни. 

"Ніхто не мав такого виклику – як повернути 7,5 млн людей. Я говорив про це, був міністр фінансів. Вони показали – 10,8 млн пенсіонерів. Якщо ми не повернемо 7,5 млн, якщо ми не виведемо з "тіні" всіх платників податків, ми маємо серйозний виклик і після війни", - сказав Зеленський.

Також у президента попросили прокоментувати чутки у ЗМІ про те, що Україна звертається до партнерів з проханням сприяти поверненню українських чоловіків призовного віку на Батьківщину. У відповідь Зеленський заявив, що західні партнери самі порушують ці питання в приватних бесідах, оскільки публічно сказати "ми відправляємо українців додому, для нас це дуже дорого їх підтримувати" їм політично невигідно.

"Простіше підняти це питання на зустрічі з президентом України, а потім сказати, що президент звернувся з проханням повернути українців. Я тільки за, але без примусу", - додав президент.

Українські біженці за кордоном

Наразі понад 6 мільйонів українців залишаються біженцями за кордоном, згідно з даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Український Центральний банк прогнозує, що ще 400 тисяч людей покинуть країну цього року через такі труднощі, як відключення електроенергії та загрози для енергетичної інфраструктури.

Зеленський не раз заявляв, що хоче, щоб біженці повернулися, щоб підтримати зруйновану війною економіку і протистояти Росії. Значна частина Центральної та Східної Європи, тим часом відчуває нестачу робочої сили, а такі країни, як Польща і Чехія, не хочуть втрачати людей.

Українці роками працювали на польський і чеський ринок праці ще до війни. Коли Росія напала, багато хто повернувся на батьківщину воювати. Але їхня відсутність відчувалася в таких галузях, як будівництво і транспорт. Адже у багатьох компаніях вони становили майже третину робочої сили.

Крім українців, які влаштувалися в Польщі ще до війни, країна прийняла близько 950 тисяч біженців. Їхній внесок у ВВП становив від 0,7 до 1,1% торік, згідно зі звітом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців і бухгалтерської фірми Deloitte. У звіті також йдеться про те, що сім'ї українських біженців у Польщі забезпечують себе самі. 80% їхніх доходів надходить від роботи, після того, як вони почали працювати швидше, ніж очікувалося.

У Чеській Республіці українські біженці сплатили майже вдвічі більше податків у першому кварталі цього року, ніж отримали у вигляді соціальних виплат, свідчать дані Міністерства праці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube