“Ми підтримуємо ідею посилення України. Я позитивно сприймаю, що Еммануель (Макрон) вже мав контакти з деякими лідерами. Поки що не хочу говорити деталі, бо ми в процесі. І я бачу, що є вже позитив від деяких лідерів щодо цього. Це непростий процес, ви розумієте, які в цьому ризики”
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Ця пісня — музичний маніфест, присвячений унікальності кожної дівчини та пошуку тієї, що здатна запалити серце. «Дівчата» розповідає історію про розмаїття жіночої краси, характерів і душ, торкаючись теми складного шляху до справжнього кохання.
Міністерство внутрішніх справ Чехії проведе програму добровільного повернення в Україну. Пілотний проєкт розрахований на 430 осіб
У червні розпочнеться добровільне повернення біженців в Україну, що проживають в Чехії. Уряд цієї країни затвердив правила та розпочав пілотний проєкт допомоги біженцям, які бажають повернутися на батьківщину. Програма буде діяти протягом пів року, з червня до листопада 2024 року, і стане пілотним проєктом, який охопить 430 осіб.
Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ Чехії. За даними відомства, ця ініціатива розрахована як на осіб з тимчасовим захистом, так і на тих, хто отримав міжнародний захист. Зазначається, що ініціатива "не пов'язана з призовом українців на військову службу".
Програма передбачає надання 400 біженцям, які беруть участь у проєкті, квитків на автобус для переїзду з місця проживання в Чехії до найближчого місця перебування в Україні. Для інших 30 осіб, які мають проблеми зі здоров'ям, уряд надасть індивідуальну допомогу у вигляді медичного транспорту.
Кожен учасник проєкту зможе один раз подати запит на відшкодування витрат, пов'язаних із поверненням в Україну. У разі бажання подати заяву на дозвіл на проживання протягом наступних дванадцяти місяців, він зобов'язаний сплатити половину витрат. На пілотний проєкт уряд виділив 5 595 000 чеських крон з бюджету Міністерства внутрішніх справ.
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що Чехія не підтримує українських чоловіків призовного віку, які намагаються уникнути військового призову. Він підкреслив, що влада країни не має правової основи для депортації та не може забрати тимчасовий захист в осіб лише через їх бажання.
За словами міністра, наразі в Чехії перебуває 94 643 чоловіків віком від 18 до 65 років. Вони мають тимчасовий захист через війну в Україні.
Раніше повідомлялося, як оформити довідку про несудимість у Чехії. Також ми писали, що робити українцям у Чехії без дійсного закордонного паспорта.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.