Можливо, назва буде інша, припускають розробники. Але навіщо, якщо ця передає всю суть?
Українські урядовці разом із міжнародними партнерами обговорюють створення нової цифрової платформи для комунікації з українцями, які перебувають за кордоном. Цей інструмент має допомогти тим, хто планує повернутися до України, знайти житло та роботу. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак, яку цитує портал ITC.
Чиновниця не повідомила, коли цифровий сервіс з робочою назвою "є-Батьківщина" може бути запущений в роботу. За її словами, зараз йде розмова з міжнародними партнерами та донорами про створення такого digital-інструменту.
"Наприклад, ми його називаємо для себе "єбатьківщина", можливо, назва буде інша. Йдеться про створення цифрового інструменту взаємодії з українцями за кордоном, який допоможе українцям, які розглядають можливість повернення до України, шукати роботу і житло, загалом ближче знайомитися з тими громадами, для яких теоретично можна повертатися", – пояснила Марчак.
Основна увага приділяється можливостям для працевлаштування, а також налагодженню системної комунікації з українцями за кордоном. Головною метою є збереження їхньої лояльності та зміцнення зв’язку з Україною як державою. Марчак наголосила, що уряд зосереджує свої зусилля на трьох основних групах українців за кордоном:
Водночас чиновниця розповіла про інший напрямок роботи – забезпечення житлом родин, які повертаються до України. За словами посадовиці, уряд уже схвалив постанову про запровадження субсидій на оренду житла.
Ця програма працюватиме за аналогією з субсидіями на комунальні послуги, пояснила Марчак. Допомога буде надаватися родинам, які не мають достатніх доходів для самостійної оплати оренди житла. Умовою для отримання субсидії є наявність офіційного договору оренди. Крім того, держава компенсуватиме частину податкової ставки для орендодавців, аби стимулювати їх до укладання офіційних договорів оренди.
Для повернення на батьківщину українці можуть скористатися зручною інформаційною платформою. Її розробила громадська організація "Повертайся додому" (ні, не держава Україна, а саме громадська організація).
Мета - допомогти людям отримати достовірну й актуальну інформацію з усіх питань, які стосуються повернення в Україну. Платформа складається із таких розділів:
Докладніше ознайомитись із платформою можна через телеграм-бот.
Згідно з опитуванням Центру міжнародних інституційних порівнянь та міграційних досліджень Інституту Ifo в Мюнхені, майже чверть українських біженців у Європі не планують повертатися додому. Водночас президент України Володимир Зеленський не раз заявляв, що хоче, щоб біженці повернулися, щоб підтримати зруйновану війною економіку і протистояти Росії. Глава держави пояснює, що Україна має повернути 7,5 млн біженців з-за кордону (тобто майже усіх, хто виїхав) щоб "годувати" 10,5 млн пенсіонерів.
Проте, як свідчить опитування, результати якого Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) оприлюднило 20 листопада, оптимістично налаштованих людей більше серед внутрішніх переселенців, ніж у біженців за кордоном. Загалом 61% опитаних українських біженців і 73% внутрішньо переміщених осіб планують і сподіваються одного дня повернутися додому. За даними УВКБ ООН, війна змусила залишити свої будинки майже 10,5 млн українців. Наразі понад 6,7 мільйона біженців з України звернулися за міжнародним захистом (більшість у Європі), а понад 3,7 мільйона людей залишаються вимушено переміщеними всередині країни.
У випадку завершення війни у 2025 році близько 2-2,5 мільйона українців можуть повернутися на батьківщину з Європейських країн. Це випливає з даних, які навів демограф і заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун.
Нещодавно Інформатор повідомляв за яких умов українські біженці готові повернутися на Батьківщину. Найголовнішим критерієм для українців за кордоном є безпека. Також важливими є вступ до НАТО і ЄС та високі зарплати. Серед вимог є й подолання корупції в державі та реформи, зокрема, у сфері охорони здоров'я та освіти. Причому повернутися буде складніше тим українцям, які мають дітей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.