Західний фронт: чи спробують росія та Білорусь оточити Україну

Читать на русском

Після відступу з Херсону путін не полишає своїх планів знищити нашу державу й силою асимілювати українців.

Читать на русском
Західний фронт: чи спробують росія та Білорусь оточити Україну
Кремлю дуже хотілося б, але сила може не вистачити

Після відступу з Херсону путін не полишає своїх планів знищити нашу державу й силою асимілювати українців.

Як сподіваються росіяни, наступ із Білорусі допоможе змінити хід війни. Його єдиною надією поступово стає другий фронт та допомога союзників, таких як Іран та Китай. От тільки чи вистачить країні-бензоколонці сил, аби реалізувати задумане?

Перерізати звязок із Заходом

Навіть якщо спроба путіна знову захопити Київ буде успішною (що він таку спробу зробить Валерій Залужний не сумнівається), це зовсім не означає капітуляцію українців: лінія фронту просто переміститься. Гарантувати успіхи російської армії може лише оточення чи напівоточення України. Кремль може спробувати перерізати постачання озброєння через захід України, сказав ТСН директор Мережі нових геополітичних досліджень Михайло Самусь.

«Не факт, що в них щось вийде, але можливо вони вже малюють на картах, як на заході України переріжуть якісь комунікації з поставки західної зброї. Але головне — відтягнути ЗСУ зі сходу та півдня», — сказав Самусь.

Втрати, яких зазнали росіяни на фронті не дозволяють швидко організувати наступ. Зараз вони намагаються відновити боєздатність військових частин, замінивши кадрових військових частково мобілізованими. Така армія, хоча й зі значно меншим потенціалом, усе ж становить небезпеку. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, росія планує відновити свої військові спроможності до кінця січня — початку лютого.

Кордон між Україною та Білоруссю укріплюють від початку війни
Кордон між Україною та Білоруссю укріплюють від початку війни

Якщо удар припаде на Волинську область, то ворогу, для того, щоб досягти найближчої великої дороги, по якій здійснюють вантажоперевезення між Україною та ЄС — Варшавського шосе — потрібно подолати відстань, яка в найвужчій точці по прямі складає трохи більше ніж сорок кілометрів. Практично поряд із дорогою пролягає залізниця. Але ця дорога, хоч і найбільша, не єдина артерія, яка дозволяє здійснювати постачання озброєння. У тій же Волинській області є ще одне автомобільне шосе та залізничне сполучення з Польщею — на 50 кілометрів далі.

Йти доведеться під постійними обстрілами, територією, яку зміцнювали від початку війни: копали земляні укріплення та вали на кордоні, територію заміновано та пристріляно. Місцевість, яку ворожій армії доведеться подолати — болотиста й лісиста низина, перерізана меліоративними каналами кожен із яких є перешкодою. Зима в останні десятиріччя тут тепла і ґрунт часто не промерзає достатньо глибоко для бронетехніки. А населення, яке залишиться на окупованих територіях буде вкрай вороже налаштоване. Зробити наступ у таких умовах буде складно.

Наскільки реальним є наступ

Пан Самусь вважає, що ризик наступу постійно збільшується, оскільки політичний вплив групи Пригожина-Кадирова-Суровікіна, які відстоюють цю ідею, у кремлі зростає. Якщо буде прийнято рішення про відкриття другого фронту, самопроголошений президента Олександра Лукашенка примусять підтримати наступ, або усунуть. Керівництво збройними силами Білорусі перейде до рук кремля, скоріше всього — до Суровкіна.

Експерт в ефірі «Радіо НВ» заявив, що наразі диктатор Білорусі Лукашенко може використати для наступу контингент у розмірі 15 тисяч осіб. Йдеться про відданих йому спецпризначенців та десантників, які допомагали придушувати повстання свого ж народу. Сил одних лише білорусів явно замало, але зараз відбувається злагодження російських і білоруських підрозділів.

«Насправді інтеграція білоруського офіцерства, особливо вищого, надзвичайно висока з росією, тому, що, фактично, усі вищі офіцери закінчували вищу академію в москві, або в інших містах. Усі вони вербувалися, або були спроби вербовки ФСБ. І тому там… на рівні офіцерства це більш російський підрозділ, ніж білоруський», — переконаний пан Михайло.

Наразі чисельність росіян у Білорусі не перевищує 10 тисяч і навіть з 15 тисячами білорусів цього занадто мало. Щоб розпочати наступ, як мінімум, потрібно 50 тисяч. Кремль може дати й більше людей, але його ще треба озброїти й навчити. Водночас для Лукашенка втратити 15 тисяч відданих йому військових — це означає позбутися особистої гвардії, тих, хто гарантує йому захист від власного суспільства і стати ще більш залежними від настроїв кремля.

Союзники москви

Для того, аби організувати й озброїти свою армію, росія намагається заручитися підтримкою союзників. Хай вони й діють у власних інтересах, намагаючись скористатися рф, вони не хочуть допустити програшу путіна.

Пекін, неформальний союзник москви, намагається не надавати кремлю озброєння, щоб не наражатися на санкції. Попри те, закуповуючи російські енергоносії, Китай врятував економіку рф від руйнівного впливу західних санкцій. Лідер Піднебесної Сі Цзіньпін прагне поглиблювати довгострокову співпрацю з країною-окупантом, упродовж останніх тижнів він доручив уряду налагодити міцніші економічні зв’язки з росією, пише Wall Street Journal. На березень заплановано візит китайського лідера до москви. От тільки ця «співпраця» нагадує банальну колоніальну експлуатацію: з росії викачують енергоносії та сільгоспродукцію, а натомість дають свою продукцію з високою доданою вартістю.

Співпраця Ірану та росії перетворилася на повноцінне військове партнерство, так вважають наші західні союзники, передає Newsweek. В обмін на авіацію, космічні та ядерні технології Тегеран готовий постачати росії озброєння. Йдеться про ракети Fateh-110. Вони можуть рухатися зі швидкістю до 320 км на годину та вражати цілі з точністю приблизно від 5 до 10 метрів. Axios пише, що Іран, намагаючись не потрапляти під санкції, планує передати росії ракети з дальністю менш як 300 кілометрів. Такі ракети стали б серйозною перешкодою для ЗСУ, адже ми не маємо, принаймні зараз, засобів, які дозволили б їх збивати, каже речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Навряд Тегеран здатний покрити потреби росії в озброєнні
Навряд Тегеран здатний покрити потреби росії в озброєнні

От тільки, щодо того, чи справді Тегеран здатний покрити потреби рф в озброєнні виникають великі сумніви: під час останньої атаки на Київ було задіяно лише десять «Шахідів», яких усіх позбивали. Низка українських ЗМІ вийшли з новинами, що Іран і рф уже уклали угоду на постачання балістичних ракет. Вказували що кремль придбав 250 штук таких ракет, тобто приблизно на три залпи. Нібито саме таку заяву зробив представник Білого дому Джон Кірбі під час свого брифінгу для преси, однак схоже, що новина — фейк, який поширювала росія каже Defens Express.

Нагадаємо, путін штовхає Лукашенка на війну, щоби посилити контроль над Білоруссю. Крім того, у Білорусі військовозобов’язаних чоловіків не випускають за кордон.

Також Інформатор писав, що в Білорусі побільшало російських мобілізованих та прибувають ешелони військової техніки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.