Платити військовий збір мають усі ФОПи - Гетманцев

Читать на русском

В першу чергу йдеться про ФОПів I та II груп, які наразі цей податок не сплачують

Читать на русском
ФОПи та Гетманцев
Водночас голова податкового комітету сам визнає, що його ідея не принесе багато грошей в бюджет

В першу чергу йдеться про ФОПів I та II груп, які наразі цей податок не сплачують

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що всі підприємці повинні сплачувати військовий збір. В тому числі й ФОПи І та ІІ груп, які наразі цього не роблять. Втім, це все одно не привнесе багато грошей у бюджет, упевнений нардеп.

Тому, на його думку, слід шукати більш суттєві резерви для наповнення бюджету. Про це Гетманцев розповів в інтерв'ю "Укрінформ". 

Нардеп в розмові з журналістом розмірковував про те, яким чином можна виконати завдання МВФ (так званий "структурний маяк") та знайти внутрішні джерела залучення до бюджету додаткового ресурсу обсягом щонайменше 0,5% ВВП. Звичайно ж, мова зайшла про податки та збори, особливо з ФОПів.

Гетманцев нагадав, що підприємці першої та другої груп наразі не сплачують військовий збір. У Мінфіні вважають таку практику "неприйнятною" під час війни. Голова профільного комітету каже, що саме Міністерство фінансів відповідає за формування бюджету, а тому воно має право ініціювати зміни, завдяки яким можна було б збільшити доходи держави. 

"Концептуально з пропозицією Мінфіну про те, що військовий збір повинні сплачувати всі, складно сперечатися. Утім, ми уважно вивчимо всі його розрахунки, щоб зрозуміти, наскільки це допоможе поповнити бюджет і як позначиться на роботі малого підприємництва. Але очевидно, що якщо говорити про значно більші суми, пошук суттєвіших резервів, то, безперечно, за рахунок таких точкових рішень їх не забезпечиш. Тому Міністерству фінансів доведеться запропонувати нам якісь більш глобальні підходи", - резюмував Гетманцев. 

Військовий збір: про що йдеться

Нагадаємо, що ще в 2014 році почалася війна в Донбасі. Для посилення обороноздатності країни влітку того ж року уряд і ввів військовий збір у розмірі 1,5%. Він залишається незмінним ось уже майже 10 років. Це досить великі кошти: в одному лише 2015-му українські сплатили понад 9 мільярдів гривень військового збору. 

Однак ФОПи І та ІІ груп звільнені від сплати цього податку. А Кабінет міністрів наразі готує законопроєкт, за допомогою якого хочуть збільшити надходження до бюджету. Бажана цифра - 44 мільярди гривень. Одним з положень документа хочуть зробити обов'язкову сплату військового збору абсолютно всіма підприємцями. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Керівник національної антикризової групи, Тарас Загородній, наголошує на тому, що багато політиків не усвідомлюють справжню загрозу війни та можливість перебоїв у постачанні зброї. Детальніше про це - у відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.