Гетманцев назвав збільшення кількості ФОПів в Україні спробою уникнути мобілізації

Читать на русском

Гетманцев вважає, що збільшення кількості ФОП не є наслідком зростання економіки

Читать на русском
Гетманцев, ФОП і ЗСУ
Данило Гетманцев підтримав і ідею впровадження військового збору для підприємців І та ІІ груп

Гетманцев вважає, що збільшення кількості ФОП не є наслідком зростання економіки

Глава податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що збільшення кількості ФОПів в Україні не є наслідком економічного зростання. Це скоріше, на його думку, викликане спробами обійти певні мобілізаційні процедури при найманні на роботу працівників та уникнення оподаткування.

Про це Гетманцев розповів в інтерв'ю "Укрінформу". За його словами, економіка України відновлюється, але, "на жаль, не такими темпами, якими зростає кількість ФОПів".

Гетманцев розповів, що проводив у своєму телеграм-каналі опитування. За його результатами, половина респондентів вважає, що зростання ФОПів є результатом адаптації економіки, а інша половина вважає, що це пов'язано з побудовою схем для ухилення від оподаткування.

Гетманцев припускає, що останній погляд може бути ближчим до правди, оскільки відсутні належні передумови для суттєвого росту економічних показників.

"Бо належних передумов для суттєвого зростання економіки немає. І збільшення кількості ФОПів значною мірою пов’язане з оптимізацією податків та зі спробою обійти певні мобілізаційні процедури – постановку на облік у ТЦК під час найму", - сказав Гетманцев.

Також Данило Гетманцев підтримав ідею впровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців першої та другої груп, які наразі не сплачують його, від мінімальної зарплати.

"У час війни ми вважаємо, що уникнення військового збору неприйнятне. Військовий збір повинен бути обов'язковим для всіх, хоча й це не принесе значного припливу коштів до держбюджету", - додав він.

Гетманцев і ФОПи

Результати соціологічного опитування, проведеного групою "Соціополоіс", показали, що українські ФОПи виявляють негативне ставлення до Данила Гетманцева. 39,5% опитаних загалом та 57,2% тих, хто відповів, визначають його вплив на економіку негативно.

Зазначимо, що у лютому Гетманцев анонсував нові податки для підприємців. Він розповів, що уряд України працює над законопроєктом, спрямованим на введення військового збору для приватних підприємців з метою збільшення доходів бюджету. Голова фінансового комітету Ради розповів, що планується, зокрема, ввести військовий збір для платників єдиного податку та окремих категорій осіб, що здійснюють операції з нерухомістю та ювелірними виробами.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У нашому відео ми дослідимо сутність податкових перевірок, які тривають вже трохи понад місяць. Ми спілкуємося з відомим українським адвокатом Андрієм Шабельниковим, який розглядає цей процес як серйозний елемент протистояння між бізнесом і державою. Ми також обговоримо можливість переходу до моделі, де держава концентруватиметься на ризикованих бізнесах, залишаючи білий бізнес певною мірою у спокої. Приєднуйтеся, щоб дізнатися більше від Андрія Шабельникова.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.