Південнокорейські військові успішність випробовування ставлять під сумнів
Північна Корея, яка нещодавно провалила випробування супутника-шпигуна, 2 липня заявила, що успішно випробувала нову тактичну балістичну ракету, здатну нести надвелику боєголовку. При цьому аналітики припускають, що ця зброя може бути здатною до ядерного використання.
Державні ЗМІ Пхеньяна заявили, що успішно запустили ракету Hwasongpho-11Da-4.5, яка, за їхніми словами, здатна нести надвелику боєголовку масою 4.5 тонни.
"Запуск був проведений з ракетою, оснащеною імітаційною важкою боєголовкою, щоб перевірити стабільність польоту та точність влучення на максимальній відстані 500 кілометрів і мінімальній відстані 90 кілометрів", - повідомило Центральне інформаційне агентство Кореї (KCNA).
Також там додали, що цього місяця знову здійснять випробувальний запуск ракети "щоб перевірити характеристики польоту, точність влучення та вибухову силу надвеликої боєголовки на середній відстані 250 кілометрів".
Але військові Сеула заявили, що заяви Пхеньяна про успішне випробування, ймовірно, є "брехнею". Вони вказують на те, що одна з ракет, схоже, зазнала невдачі на ранніх етапах польоту. Траєкторія тієї ракети свідчила про можливий вибух у повітрі над Північною Кореєю, зазначили військові, що могло призвести до падіння уламків на територію країни.
"Надзвичайно рідко проводяться випробувальні запуски всередині країни, і заява про їх успішність у такому запуску, ймовірно, є неправдивою", - сказав речник Об'єднаного комітету начальників штабів Лі Сонг-Джун на пресконференції у вівторок.
Надвелика боєголовка, разом зі шпигунським військовим супутником та твердопаливними міжконтинентальними балістичними ракетами, були серед передових видів зброї, розробку яких північнокорейський лідер Кім Чен Ин пообіцяв на партійному з’їзді у 2021 році.
У звіті KCNA зброю описували як "надвелику боєголовку", свідомо уникаючи слова "ядерна", зазначив Хон Мін, старший аналітик Інституту національного об’єднання Південної Кореї в Сеулі.
"Але оскільки вона здатна нести ядерну боєголовку, її можна вважати ядерною зброєю", - сказав він AFP.
Запуски, які відбулися у понеділок, сталися після того, як режим Кіма засудив останні спільні військові навчання Сеула, Токіо і Вашингтона як "азійську версію НАТО" і попередив про "фатальні наслідки".
Відносини між двома Кореями перебувають на одному з найнижчих рівнів за останні роки, Північна Корея активізує випробування зброї, одночасно закидаючи Південь повітряними кулями, наповненими сміттям. Пхеньян заявляє, що ці ракети є відповіддю на кулі, наповнені антирежимними пропагандистськими листівками, які активісти з Півдня відправляють на північ.
У відповідь на повторні запуски з боку Півночі, Південна Корея повністю призупинила дію військової угоди щодо зниження напруженості. Вона також тимчасово відновила трансляції пропагандистських гучномовців.
У вівторок військові Південної Кореї заявили, що відновили навчання зі стрільби бойовими снарядами на артилерійських полігонах поблизу кордону з Північчю.
На полігонах на передовій, розташованих в межах п'яти кілометрів від Військової демаркаційної лінії (MDL), яка проходить через середину демілітаризованої зони, що розділяє дві Кореї, південнокорейські війська випустили близько 140 снарядів з самохідних гаубиць K9 та K105A1, додали вони.
Минулого тижня Морська піхота Південної Кореї також відновила навчання зі стрільби бойовими снарядами на островах поблизу західного міжкорейського кордону, перші такі навчання з моменту повного призупинення у червні 2018 року військової угоди щодо зниження напруженості з Північчю.
Південна Корея також стає все більш занепокоєною через теплі відносини Півночі з її ізольованим сусідом Росією. Північну Корею звинувачують у порушенні заходів контролю над озброєннями шляхом постачання зброї Росії для використання у війні в Україні, а президент Росії Володимир Путін минулого місяця провів саміт з Кімом у Пхеньяні в знак єдності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.