КНДР спробувала вивести на орбіту ще один супутник-шпигун, але він вибухнув

За попереднім аналізом, причиною невдачі став нещодавно розроблений ракетний двигун на рідкому паливі, але інші можливі причини також розслідуються

КНДР
Запуск супутника-шпигуна закінчився невдачею

Північна Корея запустила ще один розвідувальний супутник. Проте до орбіти він не дістався. Апарат вибухнув невдовзі після запуску.

Про це пише Reuters. Зазначається, що спроба запуску відбулася через кілька годин після того, як Пхеньян заявив, що планує до 4 червня вивести на орбіту свій другий розвідувальний супутник. Запуск відбувся через кілька годин після того, як Китай, Південна Корея та Японія завершили рідкісний тристоронній саміт у Сеулі.

Невдовзі після того через державне інформагентство КНДР заявили, що запуск закінчився невдачею. Так, двигун ракети-носія, нова розробка, вибухнув на першому етапі польоту та зник над Жовтим морем.

Перед цим про ознаки невдачі запуску заявили у Південній Кореї та Японії. Також у понеділок Японія заявили про запуск Північною Кореєю балістичної ракети.

Окрім того, випробування відбулися всупереч міжнародним попередженням на адресу Пхеньяна. Зокрема, що будь-який запуск з використанням технології балістичних ракет, у тому числі космічних ракет-носіїв, суперечить резолюціям Ради безпеки ООН.

Випробування КНДР

Це була вже не перша спроба КНДР запустити супутник-шпигун. Так, наприкінці листопада минулого року Північна Корея повідомила про успішний запуск балістичної ракети із супутником-шпигуном на борту. Супутник-шпигун вийшов на орбіту. То була третя спроба запустити супутник після двох невдалих.

Як писали ЗМІ, вдала спроба запуску супутника-шпигуна відбулася після візиту Кім Чен Ина до Росії у вересні 2023 року. Повідомлялося, що після переговорів між лідерами Північна Корея надіслала дані про ракети-носії, які використовували під час двох попередніх запусків супутників, а Росія запропонувала свій аналіз цих даних.

Нагадаємо, Росія та КНДР можуть разом готувати масштабну військову провокацію. Орієнтовно, вона запланована на жовтень 2024 року. Мета - вплинути на результат виборів у США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube